کد خبر : 1375

تاریخ انتشار : 1397/01/28 17:21

واکنش توئیتری اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به حمله آمریکا به سوریه

آمریکا سوریه را بمباران کرد؛ حتی کک مجامع بین‌المللی هم نگزید

از همان ساعات اولیه صبح که دانشجویان و اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در جریان وقوع حمله آمریکا به سوریه که بیشتر پاسخی به دلار‌های سعودی بود، قرار گرفتند و شروع به اعلام موضع و پاسخ‌هایی در فضای توییتر کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ساعت های ابتدایی شنبه 25 فروردین ماه بود که بعد از مشاجره های بین سران کشور های آمریکا و روسیه، چندین موشک که تعدادش در گزارش های مختلف متغییر بوده از سوی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوی مناطقی از خاک سوریه شلیک شد.

از همان ساعات اولیه صبح که دانشجویان و اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در جریان وقوع این حمله که بیشتر پاسخی به دلارهای سعودی بود، قرار گرفتند و شروع به اعلام موضع و پاسخ هایی در فضای توییتر که بیش از پیش این روزها در دست جریان های اپوزیسیون و مخالف نظام و بعضا نیروهای موافق جریان های سعودی و آمریکایی است، داده شد، کردند که در زیر به گوشه ای از این توییت ها اشاره می کنیم.

در ابتدای امر و پیش از اشاره به اصل ماجرا، حسین اخگرپور، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در توئیتی به ضرورت ایجاد ایجاد جبهه واحد #مقاومت در عرصه #سیاسی و #نظامی جبهه واحد مقاومت در عرصه سیاسی و نظامی اشاره کرد.

ر

در ادامه اما این محمد امین مهدی پور بود که در واکنش به سکوت مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل نوشت: اگر کشوری کاری می کند، چون می توانسته و زورش را داشته، سازمان ملل برای کشورهایی است که نمی توانند.

ر

در همین ارتباط نیز محمد زادمهر، قائم مقام واحد روابط عمومی در پاسخ به توییت کاربری و در محکومیت سکوت بزرگ سازمان ملل نوشت حقوق بشر و سازمان مللی وجود ندارد فقط سازمانی درست کردند تا در زمانش فریادهای ساختگی بر ملت ها بزنن و در جایش خفه خون بگیرند.

ر

در تحلیل حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس محمد آخوندی، قائم مقام دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دفتر دانشگاه ارومیه نوشت: حمله سحرگاه امروز به سوریه چند پیام مشخص داشت که مهمترین آنها گیر کردن اسرائیل در باتلاقی هست که ان شاء الله از آن در نخواهد آمد.

ر

همچنین توحید محمد زاده، معاون اجرایی دبیرکل اتحادیه در ارتباط با صلح در منطقه نوشت: نتیجه این منازعه باید منتج به حذف آمریکا،  روسیه و گروه های تروریستی و افراطی از غرب آسیا باشد تا منطقه بتواند در سایه امنیت و صلح به مسیر خود ادامه دهد.

ر

علیرضا کیامهر، معاون مالی دبیرکل اتحادیه نیز در توییتی به مقایسه تعداد موشک ها و تلفات جانی و مالی آمریکا و متحدان با حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به داعش پرداخت.

ر

در این میان هم بودند اعضایی که با این ماجرا و موشک بازی شوخی کردند و متن هایی طنز در این فضای بین المللی نوشتند از جمله حسین حسنلی، قائم مقام واحد سیاسی اتحادیه با مقایسه این حمله و چهارشنبه سوری در ایران توییت زیر را ارسال کرد.

ر

 

واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1