کدخبر - 77051398/05/14 21:24
مهدی‌پور:

کنگره سالانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ۲۳ مرداد برگزار می شود

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: کنگره سالانه این اتحادیه ۲۳ تا ۲۵ مرداد در مشهد مقدس برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدامین مهدی پور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری که صبح امروز(دوشنبه) در دفتر مرکزی این اتحادیه برگزار شد، گفت: بیست و دومین نشست سالانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ۲۳ تا ۲۵ مرداد در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری انتخابات شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و هیات عالی نظارت اتحادیه از مهمترین محورهای این کنگره است.

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: در این نشست میزبان حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و حجت الاسلام حاج علی اکبری دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و احتمالا حجت الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی خواهیم بود.

مهدی پور تصریح کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم اکنون ۸۰ دفتر در ۲۷ استان دارد و امسال سی امین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد و ما انشالله وارد دهه چهارم فعالیت خواهیم شد.

وی ادامه داد: معمولا همایش ها، مجامع و نشست‌های آموزشی این اتحادیه در بهمن ماه و نشست‌های سیاسی در فروردین و اردیبهشت هر سال برگزار می‌شوند و نشست سالانه اتحادیه بیشتر جنبه تشکیلاتی دارد.

 دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به گستردگی دفاتر اتحادیه گفت: در همین راستا نزدیک به ۳۰۰ حق رای بین دفاتر توزیع می‌شود و این گستردگی روند برگزاری انتخابات شورای مرکزی را طولانی می‌کند به همین دلیل این انتخابات در یک نشست تشکیلاتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های اتحادیه در یک سال گذشته گفت: در یک سال اخیر به همت واحد آموزش سه دوره آموزشی قائم، فردوس و ققنوس و هم چنین دوره رویش‌های انقلاب اسلامی در قم برگزار شد.

مهدی پور ادامه داد: مطالبه گری در حوزه استکبارستیزی و هم چنین برگزاری برنامه‌هایی با موضوع حقوق بشر در فرانسه، کودتای ونزوئلا و ماجرای کشور نیوزلند که مورد تجلیل رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت از جمله فعالیت‌های واحد بین الملل این اتحادیه است.

وی افزود: در راستای ارتقای آگاهی دانشجویان در حوزه بین الملل انتشار نخستین شماره از فصل نامه تخصصی هم شاگردی دیپلماتیک بود.

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان درباره فعالیت‌های واحد خواهران اتحادیه هم گفت: در این حوزه برگزاری مراسم فانوس راه  را داشتیم که تاکنون دو مرحله آن به صورت دوره‌ای و منطقه‌ای و سراسری برگزار شده و مرحله سوم آن نیز پس از برگزاری کنگره به مدت ۴۰ روز و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه پیام رسان‌ها از جمله فعالیت‌های این اتحادیه در حوزه رسانه است و برگزیدگان چهارمین دوره نشریات دانشجویی این اتحادیه نیز همزمان با بیست و دومین کنگره معرفی و تجلیل می‌شوند.

این فعال دانشجویی به برگزاری نشست‌هایی با موضوع جامعه اسلامی و دولت اسلامی و هم چنین نشست جوانگرایی و به بررسی نقش جوانان در تحقق دولت اسلامی اشاره کرد و افزود: قانون منع به کارگیری بازنشستگان سال گذشته تصویب شد و اتفاقات خوبی رقم زد و متاسفانه شاهدیم این قانون به سرانجام مقصود نرسید.

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه گفت: برگزاری نشست سالیانه واحد سیاسی اتحادیه با شعار « جوان پیش رو در مسیر تمدن اسلامی» و با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب از فعالیت‌های واحد سیاسی این اتحادیه بود.

وی افزود: برگزاری طرح مطالعاتی مجازی در ماه محرم سال گذشته و مسابقه کتابخوانی با عنوان کتاب قهرمان و هم چنین جشنواره فرهنگی سبک زندگی اسلامی شهید شاهینی در ۴ فصل شامل فصل اقتصاد مقاومتی، مهدویت، ازدواج و فرهنگ رسانه از جمله برنامه‌هایی بوده که توسط واحد فرهنگی برگزار شده است و در کنگره از برگزیدگان جشنواره شهید شاهینی تجلیل به عمل خواهد آمد.

مهدی پور در ادامه با بیان اینکه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به معرفی نامزدهای شاخص‌ می‌پردازد، تصریح کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اتحادیه کاندیدا‌های موردنظر خود را به صورت علنی به مردم معرفی می‌کند.

وی در خاتمه گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که این انتخابات می‌تواند در ساختار سیاسی کشور تاثیرگذار باشد در واقع ترکیب مجلس آینده می‌تواند زمینه تشکیل یک دولت انقلابی را فراهم کند.


واحد روابط عمومی 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید