کدخبر - 12191396/01/23 20:30
تقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو: radio button

دولت یازدهم راه پیشرفت فناوری هسته‌ای کشور را بست

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه گفت: دولت یازدهم با انعقاد قرارداد برجام با طرف غربی (۵+۱) راه پیشرفت فناوری هسته‌ای کشور را بست و این امر باعث شد، فعالیت هسته‌ای ایران برای سالیان دراز متوقف شود.

به گزارش جادنیوز، توحید تقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، در خصوص پیشرفت های ایران در انرژی هسته ای، گفت: انرژی هسته ای ایران، به عنوان یک دستاورد بزرگ در جهان تلقی می شود؛ زیرا ایران بدون تکیه بر قدرت های شرق و غرب و با اتکا به ظرفیت و توان داخلی توانست به این فناوری دست پیدا کند. 

 

وی افزود: بهره مندی از این انرژی باعث پیشرفت در حوزه های مختلف پزشکی، دفاعی و کشاورزی شده و وابستگی کشور به منابع تجدید ناپذیر همچون نفت و گاز را کاهش می دهد.

 

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه گفت: دولت یازدهم با انعقاد قرارداد برجام با طرف غربی  (۵+۱) راه پیشرفت فناوری هسته ای کشور را بست و این امر باعث شد، فعالیت هسته ای ایران برای سالیان دراز متوقف شود و  تعداد زیادی از دانشمندان هسته ای از مراکز تحقیقاتی ترخیص شدده و به کار دیگری مشغول شوند.

 

تقی زاده تصریح کرد: گره زدن رونق اقتصادی به مذاکرات هسته ای و  برجام کار اشتباهی بود که طرف غربی از آن سوء استفاده کرده و به کرات با اعمال تحریم های جدید توافق صورت گرفته را نقض کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتماد به طرف غربی و تعجیل در عمل  یک طرفه به تعهدات باعث به وجود آمدن یک خسارت بزرگ و از دست رفتن بسیاری از دستاورد های هسته ای و پایمال شدن خون شهدای هسته ای شد.

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید