کد خبر : 1223

تاریخ انتشار : 1396/01/11 21:12

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

فریادهای دولت برای مبارزه با فساد طبل توخالی بود

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در عرصه‌هایی چون مبارزه با فساد، حوزه عمرانی و صنعتی، دولت نمره قبولی نمی‌گیرد، گفت: برای مردم روشن شد که دولت عزم راسخی برای مبارزه با فساد ندارد و فریادهای دولت طبل توخالی است‌.

به گزارش جادنیوز،علی جهرمی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: دولت تدبیر و امید اکنون در نیم سال پایانی خود به سر می برد؛ اما آن چه از کارنامه این دولت پیداست این است که این دولت نتوانسته نمره قبولی از مردم بگیرد.


وی ادامه داد: حسن روحانی، رئیس دولت تدبیر و امید در رقابت های انتخاباتی وعده داده بود که رونق اقتصادی ایجاد خواهد کرد؛ اما اکنون نتیجه عملکرد او و تیم اقتصادی دولتش خلاف وعده اوست. امروز اقتصاد کشور با بیماری مرگبار رکود دست و پنجه نرم می کند، خرید و فروشی انجام نمی شود و در نتیجه تورم به صورت کاذب پایین آمده است که البته دوران خوش تورم تک رقمی دولت تدبیر و امید به گفته کارشناسان حوزه اقتصاد رو به پایان است و این کارشناسان خبر از افزایش تورم در روزهای پایانی دولت تدبیر داده اند. این یعنی دولت روحانی یک از اهرم های مهم تبلیعاتی خود را در انتخابات ۹۶ از دست خواهد داد، در حوزه ارزی نیز دولت نتوانست کارنامه مناسبی از خود به جای بگذارد. 


این فعال دانشجویی با بیان اینکه اما عرصه دیگر عرصه برجام و سیاست خارجی دولت روحانی است، گفت: روحانی که گمان می کرد می تواند از برجام در انتخابات ۹۶ بهره برداری کند؛ اما امروز او و تیم مشاورانش به خوبی فهمیده اند که برجام نه یک برگ برنده که پاشنه آشیل دولت تدبیر و امید شده است. برجامی که به قول جناب روحانی آفتاب تابان بود، برجامی را که خدا آورده بود و برجامی که قرار بود حتی مشکل آب خوردن را حل کند؛نه تنها هیچ فایده ای برای مردم نداشت که مشکلی بر مشکلاتشان افزود.

 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در عرصه هایی چون مبارزه با فساد، حوزه عمرانی و صنعتی هم، دولت نمره قبولی نمی گیرد، افزود: در مورد مبارزه با فساد از همان روزهای نخست دولت صدای روحانی و مقامات دولت ایشان بلند بود؛ اما دیری نپایید که برای مردم روشن شد که دولت عزم راسخی برای مبارزه با فساد ندارد و فریادهای دولت طبل توخالی است‌. گواه این موضع رسانه ای شدن فیش حقوقی مدیران دولت روحانی است که نشان می‌داد که این مدیران با حداقلی از کارآمدی درآمد های نجومی و سربه فلک کشیده دریافت می کردند.

 

جهرمی ادامه داد: در عرصه عمرانی و صنعتی، وزارت خانه های راه و شهرسازی و صنعت انتقادات زیادی را متوجه دولت کرده اند؛ وزارت راه و شهرسازی به سکانداری جناب آخوندی در مورد مسکن مهر با کاهلی و سیاسی کردن مسئله خانه امید بسیاری از هم وطنان را خراب کرد و آن ها را از خانه دار شدن ناامید کرد. جناب آخوندی که مسکن مهر را طرحی مزخرف نامیده بود و وعده داده بود طرحی به نام مسکن اجتماعی را جایگزین آن کند؛ اما اکنون در پایان دولت یازدهم مشخص شده که این وعده نیز به مانند بسیاری از وعده های دولت روحانی قرار نیست محقق شود. در زمینه راه نیز جناب آخوندی عملکرد قابل قبولی از خود به جای نگذاشته اند، در این زمینه می توان به ظلم بزرگ صنعت واگن سازی زرند اشاره کرد. صنعت واگن سازی زرند که برای تعداد زیادی از هم وطنان شغل ایجاد کرده بود امروز با واردات واگن از کشورهای خارجی در شرف ورشکستگی و تعطیل شدن قرار دارد.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1