کد خبر : 1239

تاریخ انتشار : 1396/02/11 12:14

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

آقازاده‌پروری در دولت یازدهم رونق گرفت/ با حضور جهانگیری احتمال عبور از روحانی بالاست

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن انتقاد از عملکرد دولت در چهار سال گذشته گفت: در انتخابات ریاست جمهوری مهمترین رقیب روحانی عملکرد ضعیف دولت است.

به گزارش جادنیوز وبه نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، متین منتظمی امروز در نشست خبری که در محل خبرگزاری تسنیم برگزار شد، گفت: از دادستان خواسته ایم نسبت به حضور فتنه گران در دانشگاه ها ورود پیدا کنند؛ اما در هر حال امروز شاهد دعوت از یکی از مفسدین اقتصادی و یکی از محکومین فتنه در دانشگاه امیرکبیر هستیم. متاسفانه دانشگاه‌ها به باشگاه احزاب تبدیل شده‌اند.

 

منتظمی با بیان اینکه حضور یک مفسد اقتصادی مانند کرباسچی چه جنبه تربیتی می تواند داشته باشد، افزود: از کمیسیون آموزش مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی می خواهیم که نسبت به این موضوع ورود و برخود لازم را انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه در راستای تشکیل تمدن اسلامی باید دولت اسلامی شکل بگیرد، افزود: دولت دوازدهم باید دارای روحیه انقلابی و آرمان گرا باشد. به فرموده رهبر معظم انقلاب هر گاه دولت انقلابی و جهادی بوده در کشور پیشرفت کرده ایم و برعکس آن نیز اتفاق افتاده است.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه دولت یازدهم را باید نقد کرد تا دولت دوازدهم مشکلات آن را نداشته باشد و از طرفی مردم نیز نسبت به مسائل آگاهی پیدا کنند، گفت: چهار سال از عمر دولت می گذرد و الان زمان پاسخگویی بوده و دولت باید بگوید که برای خدمت به ملت چه کرده است.

 

منتظمی با اشاره به اینکه دولت یازدهم را به سختی و مشقت پشت سر گذاشتیم و الان کسانی که به روحانی رای داده اند حسرت می خورند که چرا رای خود را به او داده اند، افزود: امروز نیاز به تفکری داریم که بتواند مشکلات کشور را به ویژه در بخش اقتصاد و معیشت برطرف کند.

 

وی با بیان اینکه بحث معیشت باید اولویت دولت آینده باشد، تصریح کرد: دولت یازدهم یک دولت سیاسی بوده و خود را در حد یک حزب سیاسی پایین آورده است. در واقع این دولت برای چهار درصد رانت خوار مفسد کار کرده و خدمت گزار آنها بوده است.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت مدعی کنترل تورم در کشور است اما واقعیت این است که برای کنترل تورم مجبور بودند که پول را از کشور خارج کنند به همین دلیل به واردات روی آورده اند، آن هم نه واردات تکنولوژی بلکه واردات سنگ پا، آب پنیر و دسته بیل.

 

منتظمی با تاکید بر اینکه ما مخالف واردات تکنولوژی نیستیم، تصریح کرد: ولی در سفر رئیس جمهور به فرانسه شاهد بودیم که به جای واردات تکنولوژی به واردات گوجه فرنگی، لوازم مصرفی و لوازم آرایشی روی آوردند. اینها مورد نیاز کشور ما نبوده و به در واقع می توان گفت این واردات نه تنها به اقتصاد ما ضرر زد بلکه کمر کشاورزی را هم شکست، چون ما برای گوجه فرنگی نقدا پول دادیم و وارد کردیم اما هنوز بعد از چهار سال طلب گندم کاران را کامل نداده ایم و در ایام عید هم شاهد بودیم که چگونه سیب های آذربایجان بر روی دست باغ داران ماندند و خراب شد.

 

منتظمی با بیان اینکه معلوم نیست چه رانت هایی پشت پرده واردات میوه از پاکستان و ترکیه وجود دارد، اضافه کرد: دولت مدعی شفاف سازی است اما ما این شفافیت را ندیده ایم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز به جای استفاده از کارگران ایرانی کارگران چینی در صنایع نفت کشورمان به کارگیری می شوند، افزود: امروز شاهدیم که مهندسین خبره کشورمان برای یافتن شغل مجبور به مهاجرت می شوند و یا در این دولت کارگران معدن آق دره شلاق خوردند و هنوز این مسئله پیگیری نشده است.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه دولت با ارائه لایحه اصلاح قانون کار به مجلس بزرگترین خیانت را به کارگران کرده، تصریح کرد: این لایحه می تواند موجب از کار بیکار کردن چندین هزار کارگر شود.

 

منتظمی با اشاره به اینکه با بی تدبیری های وزیر صنعت شاهد بودیم که کارخانه های با چندین دهه قدمت به تعطیلی کشیده شدند، تصریح کرد: این دولت به واردات بی رویه روی آورده و همچنین اعتقادی به کار داخلی ندارد. البته زمانی که آقای نعمت زاده در 19 شرکت به عنوان هیئت مدیره فعالیت می کند همین که بتواند به این شرکت ها برسد هنر کرده است.

 

وی با اشاره به ورود خودروهای بی کیفیت چینی به کشورمان تصریح کرد: این خودروها لایق مردم کشورمان نیستند اما می بینیم که آنها را وارد می کنند.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت توسط وزارت بهداشت گفت: سوال ما این است که آن یک درصد و ده درصدی که از محل یارانه ها و مالیات بر ارزش افزوده در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت کجا رفته؟ باید بگوییم این پول ها در اختیار متخصصین دو تابعیتی قرار گرفته است و با همین پول ها براساس مستنداتی که وجود دارد در شش ماه توسط شش پزشک عمومی سی میلیارد تومان نسخه پیچی شده است.

 

منتظمی با اشاره به ضررهای آخوندی برای کشور، تصریح کرد: آقایان در حادثه قطار سمنان مشهد حتی از مردم داغ دیده عذرخواهی هم نکردند و در حادثه سیل آذربایجان به خاطر یک اشتباه وزارت راه در احداث یک دور برگردان شاهد بودیم که سیل آمد و مردم را با خود برد و شاهد بودیم که رئیس جمهور بعد از پنج روز با لبخند وارد مناطق سیل زده شد.

 

وی افزود: در این دولت شاهد توهین هایی همچون بی‌سواد، بیشناسنامه، بیشعور و توهینی همچون توهین آخوندی به خبرنگار که نماینده افکار عمومی است بوده ایم. در حالی که در هیچ دولتی از این دست اتفاقات روی نداده است. امروز با پدیده ای مواجه هستیم و آن هم اینکه آقایان در دوربین نگاه می کنند و دروغ می گویند.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: رئیس جمهور می گوید که ما مسئول بهشت بردن مردم نیستیم اما سوال ما این است که چرا دارند به زور کشور را به سمتی که خودشان می خواهند هدایت می کنند. مردم وعده صد روزه رئیس جمهور و وعده ایجاد چهار میلیون شغل را هیچ گاه فراموش نمی کنند. واقعیت این است که لیاقت مردم ما این نیست که در صف سبد کالا بمانند آن هم در شرایطی که به مردم وعده پر کردن سفره ها را دادند.

 

منتظمی با بیان اینکه سه ماه مانده به پایان دولت شاهد افتتاح پروژه هایی هستیم که مربوط به دولت قبل بوده اند، افزود: می خواهند با این اقدامات مردم را فریب دهند.

 

وی با اشاره به اینکه در این دولت شاهد بودیم که آقای وزیر ارشاد دانشجویان مومن و انقلابی را فرقانی و رجوی خطاب کرد و آن هم برای اینکه خودی نشان دهد، اظهار کرد: آقازاده پروری در دولت یازدهم رونق گرفت به گونه ای که خیلی از پروژه های مسکن مهری که به قول آقایان مزخرف بود توسط آقازاده ها انجام شد.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با تاکید بر اینکه روحانی باید علاوه بر شفاف سازی نسبت به کالاهای کشف شده در خانه یکی از وزرای دولت اعلام برائت کند، تصریح کرد: بر خلاف ادعای آقایان که می گویند برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشت شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب به صراحت فرمودند که سایه جنگ را اعتقاد و ایمان مردم از کشور دور کرد. واقعیت این است که اگر آمریکا یک لحظه تصور می کرد که توان حمله کردن به کشورمان را دارد از این کار دریغ نمی کرد، اما به پشتوانه نیروهای مسلح قدرتمند کشورمان و همچنین حضور همیشه در صحنه مردم تاکنون چنین جراتی نکرده است.

 

منتظمی با بیان اینکه ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که تو سری خور آمریکا نباشد، اضافه کرد: باید گفت که جهانگیری پدیده دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری است. چون او نه به رای نیاز دارد و نه اینکه آرایی از دست می دهد اما واقعیت این است چون روحانی در راس دولت نبوده او آمده تا به جای رئیس جمهور آمارهای دولت را ارائه بدهد.

 

وی با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری مهمترین رقیب روحانی عملکرد ضعیف دولت است، اضافه کرد: از آنجایی که اصلاح طلبان تابع سیاست ماکیاولی بوده و از اخلاق به دور هستند این احتمال وجود دارد که به دلیل عملکرد ضعیف روحانی از او عبور کنند. البته همین مسئله باعث ایجاد انشقاق بین جریان اصلاحات شده است اما ترس، غرور و زیاده خواهی روحانی اجازه نمی دهد که اصلاح طلبان به یک وحدت رویه برسند.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه بسیج کردن امکانات دولتی در انتخابات اقدام خلاف قانونی است که دولت مرتکب آن شده تصریح کرد: فشارهایی که به صدا و سیما وارد می شود این سازمان را بازیچه دولت کرده است به گونه ای که شاهدیم به طور مکرر سخنرانی های روحانی در زمان های مختلف پخش می شود اما در مورد سخنرانی های دیگر کاندیداها این اتفاق نمی افتد.

 

منتظمی با اشاره به اعلام حمایت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و تمام دفاتر این اتحادیه در سطح کشور از حجت الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: معتقدیم که باید یک دولت انقلابی و جهادی که همگام و همراه مردم است باید روی کار بیاید در واقع ما نیازمند دولتی هستیم که حامی قشر مستضعف بوده و محرومیت را درک کرده باشد. طبیعی است که ژنرال هایی که یک شب درد گرسنگی را نچشیده اند نمی توانند طعم فقر را بفهمند.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای انجام مناظره با اعضای ستاد جوانان و دانشجویان روحانی و دیگر دولتی ها برای نقد عملکرد دولت تصریح کرد: امیدواریم که دولتی که برای معیشت برنامه دارد روی کار بیاید و البته با دروغ و تزویر و ریا عمل نکند.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه فضای دانشگاه ها به شدت بسته است و پیاده نظام دولت وارد عمل شده اند، افزود: امروز شاهد لغو برنامه های زیادی در دانشگاه ها هستیم و حتی مسئولان استانی مانند استانداران و معاونین سیاسی برای لغو برنامه ها راسا وارد عمل می شوند. به عنوان نمونه برای برگزاری مراسم سخنرانی یکی از نمایندگان مجلس در دانشگاه فرمانداری اعلام کرده که باید نماینده فرماندار نیز در مراسم حضور داشته باشد.

 

منتظمی ضمن انتقاد از فعالیت غیر قانونی تشکل های جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه آزاد گفت: با حضور ولایتی امیدواریم که جلوی سوء استفاده از نام این تشکل گرفته شود البته هنوز این سوءاستفاده ها ادامه دارد به گونه ای که در دانشگاه آزاد مشهد لیستی به نام این تشکل برای اعلام حمایت در انتخابات شورای شهر اعلام شده که ما آن را قبول نداریم.

 

وی تصریح کرد: دولت یارانه ها را غیرکارشناسی و بدون برنامه ریزی می دانست اما برای ما سوال است که چرا در این چند ماه آخر دنبال این هستند که یارانه برخی اقشار را بالا ببرند و یا اینکه آقایان مسکن مهر را مزخرف می دانستند در حالی که همین آقای مدعی ادوات و آلات مسکن مهر را به شرکت های تعاونی می فروخته است.

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1