کد خبر : 1280

تاریخ انتشار : 1396/06/15 17:43

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه:

سیاسی کردن وزارت علوم به ضرر کشور است

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه گفت: سیاسی کردن وزارت علوم به ضرر کشور است و سدی در مقابل پیشرفت، توسعه و گسترش علوم به شمار می‌رود.

به گزارش جادنیوز، محمد آخوندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: با توجه به اینکه اقای روحانی در جلسه رای اعتماد وزرای دولت دوازدهم برای وزارت خانه علوم، وزیری به مجلس معرفی نکرد و فعلا به معرفی سرپرست بسنده کرد گمانی‌زنی‌ها به این سمت سوق داده می‌شود که فشار جریان اصلاحات برای سهم‌خواهی خود از دولت و تصدی پست وزارت علوم توسط فردی از این جریان به منظور نیل به اهداف از پیش تعیین شده می‌باشد.

وی افزود: دستیابی به همین اهداف بود که رئیس جمهور را در معرفی وزیر علوم در دولت یازدهم دچار مشکل کرد که پیش‌بینی می‌شود اقای روحانی بازهم در دولت دوازدهم با این مشکل روبرو شود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اگر دانشجویان را از جنبه‌های سیاسی مورد برسی قرار دهیم بی‌شک تشکل‌های دانشجویی یکی از موثرترین اقشار در جامعه به شمار می‌روند که همین امر موجب حساسیت جریان اصلاحات در تعیین وزیر علوم قرار گرفته است از جمله اهدافی که به نظر بنده این جریان را نسبت به این وزارتخانه حساس کرده چیزی به غیر از رسالت اصلی تشکل‌های دانشجویی است.

آخوندی خاطرنشان کرد: این که تشکل‌های دانشجویی به جای آرمان‌خواهی، واکنش نشان دادن در برابر بی‌عدالتی‌های موجود در جامعه، مطالبه‌گری از مسئولین، ایستادن در برابر ناحق گویی‌ها و ... بازیچه دست احزاب گوناگون شود و فقط تاییدکننده وضع موجود چه خوب و چه بد باشد همچون سمی مهلکی است که هرگز مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: اینکه هدف‌گذاری شود تا جریان‌های دانشجویی یک بار مصرفی که هیچ گونه پیشینه‌ای ندارند وسیله‌ای شوند برای فاصله‌گیری از خط امام، غرب‌گرایی به جای غرب ستیزی، ترویج فرهنگ مبتذل غربی و حق جلوه دادن عناصر فتنه‌گر سال 88 و دادن آدرس غلط به ملت، این گونه موارد هرگز مورد پذیرش نیست و با واکنش قاطع تشکل‌های انقلابی روبرو خواهد بود.

وی اضافه کرد: دولت آقای روحانی در این چند سال نشان داد که ادامه‌دهنده همان اقدامات دوران سازندگی و اصلاحات بوده است و راه اعتدال در حقیقت وجود خارجی ندارد، دوران سازندگی آقای هاشمی توسعه سیاسی را به معنای گرایش به غرب می‌دانستند و بر این باور بودند که ما باید فرهنگ تجمل‌گرایی را بین مردم ترویج دهیم تا در برابر غرب حفظ آبرو کنیم و ایشان به خفقان جنبش‌های دانشجویی معتقد بودند در صورتی که حضرت اقا فرمودند خدا لعنت کند آن کسانی را که می‌خواهند دانشجویان سیاسی نباشند.

این فعال دانشجویی گفت: در دوران اصلاحات خاتمی اقدامات فراوانی انجام دادند که به عقیده بنده تفکرات آن دوران هم اکنون نیز بر دولت روحانی حاکم هست و همین موارد است که تا به الان معرفی وزیر علوم را به تعویق انداخته است و بین گزینه‌هایی که برای تصدی این وزارتخانه مطرح است نام افرادی به چشم می‌خورد که سابقه حضور در فتنه 88 را دارند یا کسانی هستند که تاکنون برای تصدی این وزارتخانه برنامه‌ای تدوین نکرده‌اند و مصاحبه آنها با رسانه‌ها خود گواه بر این گفته می‌باشد.

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1