کد خبر : 1283

تاریخ انتشار : 1396/06/23 01:37

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل:

سازمان‌های بین‌المللی اقدامات شایسته‌ای در قبال کشتار مسلمانان در میانمار انجام دهند

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: سازمان‌های بین‌المللی به‌ ویژه سازمان‌های بین‌المللی اسلامی، ملت‌های مسلمان و همه بازیگران عرصه بین‌الملل موظفند اقدامات شایسته‌ای را در قبال کشتار مسلمانان در میانمار انجام دهند.
به گزارش جادنیوز، به نقل از  خبرگزاری فارس، رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تجمع دانشجویان که در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار، مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد، گفت: تا چه زمانی قرار است این سکوت مرگ آفرین مسلمانان جهان ادامه پیدا کند، تا چه زمانی قرار است ایادی استکبار ظلم را به معنای اتم و اکمل بر مستضعفین جهان روا بدارد و ما در انفعال و غفلت به سر بریم.

وی ادامه داد: حقوق بشری که به شهادت رساندن 290 نفر از کودکان و زنان و مردان مظلوم و بی دفاع ایرانی را لایق دریافت مدال شجاعت می داند، پس این نسل کشی مسلمانان مظلوم در میانمار را هم باید لایق اعطای جایزه صلح نوبل بداند.

کارگر تاکید کرد: این خانه از پای بست ویران است، و گرنه چرا شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از چندین روز از وقوع یک فاجعه تمام عیار و نسل کشی کم نظیر انسانی هنوز اقدامات مقتضی را انجام نداده است؛ این درحالی است که در کشور چشم رنگی ها و در موارد بسیار خفیف تر به نحوی که در قیاس با فاجعه میانمار ناچیز می توان فرض کرد که صرفا چند تن زخمی یا کشته شدند ، سریعا و با غلاظ و شداد اقدام کرد.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: روی سخنم با تمام کشورهای اسلامی، ملت های آزادی خواه و حق طلب وهمه آزادگان جهان است. در هر جای این کره خاکی و در هر جایگاه و به هر رنگ و زبان و نژاد که باشیم نباید دربرابر چنین اقدامات ددمنشانه سکوت کنیم و باید انزجار خودمان را به احسن وجه اعلام کنیم.

وی افزود: سازمان های بین المللی علی الخصوص سازمان های بین المللی اسلامی، ملت های مسلمان و همه بازیگران عرصه بین الملل موظف اند اقدامات شایسته ای انجام دهند بلکه ولو اندک باعث تسلی خاطر بازماندگان این فاجعه عظیم و مردمان جهان شود.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: مجازات جانیان این فاجعه می تواند احقاق حقوق مظلومان این فاجعه و همچنین گامی در جهت نیل به صلح جهانی باشد.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1