کد خبر : 1286

تاریخ انتشار : 1396/08/24 15:15

کارگر در واکنش به اظهارات برخی مسئولان

بهره‌برداری سیاسی از زلزله غرب کشور و اعمال تفرقه‌انگیز محکوم است

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در فضای فعلی بهره‌برداری سیاسی از زلزله غرب کشور، اظهارات و اعمال تفرقه‌انگیز را محکوم می‌کنیم و فرقی هم نمی‌کند این اعمال از طرف چه حزب، گروه، شخص و فردی باشد.

رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان حادثه تلخ زلزله در غرب کشور گفت: حادثه‌ای که در غرب کشور رخ داد و خسارت‌های جانی و مالی فراوانی بر جای گذاشت زخمی دردناک به قلوب اکثریت مردم شریف ایران ایجاد کرد و مردم ایران از این حادثه بسیار متاثر شدند.

وی افزود: جدای از وظایفی که امروز برای کمک به زلزله‌زدگان بر عهده همه ماست چند نکته در این حادثه وجود دارد که بایستی به آن توجه کرد. در مرحله اول حضور نیروهای خدوم و خدمتگزار بسیج، سپاه، ارتش و سایر سازمان‌های دولتی و مردم نهاد بود که تمام تلاش خود را انجام دادند و این باعث امید بین مردم آسیب دیده شد و این  امید هم ایجاد شد که در نابسامانی‌ها و حوادث طبیعی می‌توانیم به خوبی عملی کنیم و باید از تمام کسانی که در حال کمک و امدادرسانی به مردم زلزله‌زده هستند به خصوص مردم کشور که به صورت خودجوش به کمک هموطنان خود شتافتند قدردانی کنیم.

کارگر تاکید کرد: در مرحله بعد متاسفانه شاهد یکسری کنش‌های ناصحیح و غلط سیاسی هستیم که بسیار مذموم و ناپسند است، متاسفانه می‌بینیم یکسری درگیری‌های سیاسی و بی‌دلیل در موقعیت فعلی شکل گرفته که این مساله نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه باعث می‌شود اهداف اصلی فراموش شود و باعث آزار مردم آسیب دیده می‌شود.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: اگر هدف نجات و بهبود وضعیت مردم آسیب دیده و همدلی در این زمان است چنین اقداماتی باعث می‌شود از هدف اصلی فاصله بگیریم و به بیراهه برویم.

این فعال دانشجویی گفت: این اقدامات از هر گروه، جناح و هر فرد و مسئولی باشد قطعا محکوم است و از این فضا دشمنان بیشترین بهره‌برداری را می‌کنند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از اقدامات نادرست برخی از هنرمندان در خصوص زلزله غرب کشور،  افزود: متاسفانه از جامعه هنر و از جامعه‌ای که انتظار فرهیختگی، علم، ادب و دانش را داریم که حقیقتا سایر عزیزیان هم همین‌گونه هستند، می‌بینیم اظهارات ناپخته‌ای صورت می‌گیرد که این اظهارات باعث تنش و تفرقه می‌شود و در این فضای فعلی اگر تفرقه از بدترین آفات هم نباشد قطعا خطرناک است.

کارگر در ادامه از اظهارت و بهره‌برداری سیاسی برخی از مسئولان از این حادثه هم انتقاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی از مسئولان هم از صحنه حادثه به دنبال محکوم کردن رقیب یا بهره‌برداری سیاسی هستند که این نه در شأن نظام و نه در شأن مردم است.

کارگر تصریح کرد: یا این اظهارات خدای ناکرده عالمانه است که قطعا کمکی به مردم نخواهد کرد و یا اینکه جاهلانه است که باز هم نتیجه مشابهی خواهد داشت و پسندیده نیست.

کارگر تاکید کرد: در فضای  فعلی ما تمامی حرکت‌ها، اظهارات و اعمال تفرقه‌انگیز را محکوم می‌کنیم و فرقی هم نمی‌کند این اعمال از طرف چه حزب، گروه، شخص و فردی باشد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از دانشجویانی که به هر شکلی به آسیب‌دیدگان زلزله کمک می‌کنند، افزود: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم پا به پای سایر نهادها در حال امدادرسانی و کمک‌رسانی به آسیب دیدگان است و یکی از دفاتر این اتحادیه در غرب کشور را به نمایندگی قرار دادیم تا کمک‌های دانشجویان را به دست آسیب‌دیدگان برساند.

وی گفت: ان‌شاءالله مسئولان طوری عمل کنند که فردا شرمنده مردم نشوند، بنده به این می‌بالم که مردم کشور تمام تلاش‌های خود را انجام خواهند داد و در کنار مردم غرب کشور خواهند ماند و قطعا این شب سیاه را به صبح خواهند رساند.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1