کد خبر : 1345

تاریخ انتشار : 1396/11/17 15:51

نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

بنیاد مستضعفان علت وجودی خود را فراموش کرده است

در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شده است که البته به یقین بصری نیز از طریق بازدیدهایی که انجام شده اثبات گشته است که بودجه ای برای برخی امور به بنیاد مستضعفان اختصاص داده شده است تا این پول صرف هزینه های غیر جاری، درجه چندم و یا حداقل غیر ضرور خواهد شد.

بسم  الله الرحمن الرحيم

ریاست محترم بنیاد مستضعفان

جناب آقای مهندس سعیدی کیا

ضمن عرض سلام و اهدا تحیت

در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شده است که البته به یقین بصری نیز از طریق بازدیدهایی که انجام شده اثبات گشته است که بودجه ای برای برخی امور به بنیاد مستضعفان اختصاص داده شده است تا این پول صرف هزینه های غیر جاری، درجه چندم و یا حداقل غیر ضرور خواهد شد.

و همچنانکه جنابعالی به عنوان رییس بنیاد و کارفرمای این عملیات ، مطلع از این امور که عبارت از بازسازی نما و محوطه ی بیرونی مجموعه ی فیزیکی و ساختمانی بنیاد مذکور می باشد ، هستید.

بازسازی جزو عملیات عمرانی ضروری است ، ولیکن در اوضاع کنونی کشور یک سوال بزرگ برای همگان ایجاد می شود.  و آن سوال این است که چرا باید در چنین شرایطی بنیاد مذکور با چنان و چنین سبقه و بنیه ی تاریخی و عقیدتی که دارد ، نسبت به هزینه های هنگفت که برای چنین اموری بی محابا از بیت المال هزینه می شود ، بی تفاوت هست . اساساً هر اداره و سازمانی در محل های صرف بودجه نهایت دقت و حراست از دارایی های ملت و هزاران ندار را بنماید. این وظیفه ای است برای تمام مجموعه های دولتی که البته در این حوزه نیز نظارت و تامل در اتخاذ تدابیر صحیح ، اصولی و قاطعانه را می طلبد . چنین ریخت و پاش هایی همه روزه در مقابل چشمان همه به وسیله انواع و اقسام سازمان ها، اداره ها و...  آتش بر اندوخته های این ملت می زند ؛ بنیاد مستضعفان ظاهراً علت وجودی خود را فراموش کرده و یا اینکه لابد اهداف خود را تغییر داده که این چنین نسبت به ارزش های خود یعنی عدالت پروری و رسیدگی به مستضعفین و احسان ، رويگردان شده است.

انقلاب اسلامی نبود مگر برای به نابودی کشاندن ظلم و تبعیض ، به ثمر رساندن آزادی و آزادگی و نیز عدالت و نیکی و به کام نشاندن ایثار و احسانی که آموخته مکتب حضرت محمد ( ص ) است ، پس امروز بنیاد شما نه تنها باید پاسخ گوی اقدامات خود بلکه باید ، البته اگر توانست مدافع کارکردهای غیر قابل پذیرش نهادهای هم جنس خود باشد.

ریاست محترم بنیاد به جاست که در این زمینه پاسخ مناسب اولا در نزد وجدان خویش و در مقابل خداوند و سپس نسبت به مردم و افکار عمومی ارائه دهید تا شفاف سازی شود، شاید که این نوع عملکرد در نزد شما پاسخی دارد که ما از آن آگاه نیستیم. علی ای الحالٍ انتظار از نهادهای انقلابی و حاکمیتی که داعیه دار اسلام و انقلاب هستند، بسیار بیشتر است .

و من الله التوفيق


واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

 

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1