کد خبر : 1368

تاریخ انتشار : 1397/01/05 13:39

فرهمندپارسا در گفت‌وگو با فارس

«حمایت از کالای ایرانی» موجب ایجاد اشتغال پایدار در کشور می‌شود

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: حمایت از کالای ایرانی می‌تواند برای حفظ و ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان این مرز و بوم به ارمغان بیاورد.

سجاد فرهمند پارسا عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیرامون نامگذاری سال 97 با عنوان سال « حمایت از کالای ایرانی» گفت: انقلاب اسلامی مورد حمله دشمنان قسم خورده از جبهه اقتصادی است و این حمله یکی از زیرکانه‌ترین حملاتی است که می‌تواند تمام پای بست‌های ارزشی و فرهنگی مردم مسلمان ایران را از بین برده و روحیات انها را بر اساس و بنیان ارزشی و فرهنگی نظریه پردازان دهکده جهانی کند.

وی ادامه داد: در پشت پرده این دهکده دستهای صهیونیستی نقش ایفا می‌کنند؛ این هجمه‌ها می‌تواند نظم اجتماعی مد نظر دانشمندان صهیونیستی را در این سرزمین برقرار کند چرا که با ورود کالاهای خارجی که با فرهنگ ایرانی اسلامی سازگاری ندارد موجب می‌شود تا فرهنگ کشورهای غربی بر فرهنگ اسلامی چیره شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: این تنها یکی از هزاران آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است که با واردات کالاهای خارجی مورد توجه جمهوری اسلامی می‌ شود.

فرهمند پارسا تاکید کرد: مورد مهمی که می‌تواند در رابطه با حمایت از کالای ایرانی برای مردم مسلمان ایران به ارمغان بیاورد حفظ و ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان این مرز و بوم است.

وی گفت: در نظر داشته باشید که در حال حاضر توانایی تولید بیش از پنجاه درصد ما یحتاج کشور را می‌توانیم داشته باشیم که شاید بیش از آن چیزی که اشاره کردیم باشد؛ این امر به خودی خود موجب ایجاد خودکفایی در تامین محصولات اساسی کشور می‌شود و بخش قابل توجهی از تحریم‌ها را خنثی می‌کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: البته در نظر داشته باشید که اعتماد مردم نسبت به کالاهای ایرانی بسیار پایین است و تولید کنندگان باید فکر اساسی برای بهبود کیفیت اجناس خود کنند؛ آن چه بیش از همه موجب بی اعتمادی مردم نسبت به تولید داخلی شده است، صنعت خودرو سازی بوده که با توجه به انتقادات فراوان کیفیت ان بهبود پیدا نکرده و تنها از این صنعت بد نامی اش برای تولید داخلی مانده است.

دبیر روابط عمومی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: امیدوارم مردم عزیز ایران فرمایشات مقام معظم رهبری را سر لوحه امور خود قرار دهند تا شاهد شکوفایی در تمام عرصه‌ها باشیم.

وی گفت: در نظر داشته باشید که مخاطبان شعار نوروزی امسال مردم بودند و تنها همت مردم است که می‌تواند به معنای واقعی پشتیبان این انقلاب اسلامی باشد.


واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1