کد خبر : 1436

تاریخ انتشار : 1397/06/03 12:43

خانلری در گفتگو با دانشجو

نمایندگان مجلس وکیل الرعیا هستند یا وکیل الدوله؟

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه رازی با خطاب قرار دادن نمایندگان مجلس و دولت مردان گفت: آیا راه توسعه انقلاب این است که مردم را تحت فشار بگذراریم که مردم به خیابان‌ها بریزند؟ با وجود همه اینها؛ نمایندگان مردم وکیل الدوله هستند یا وکیل الرعایا؟

محمد رضا خانلری، دبیر جامعه  اسلامی دانشگاه رازی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: درحال حاضر یکی از مسائل مهمی که در جامعه  ما احساس می شود، بحث معیشت مردم است. در شرایط فعلی، مردم ما خود را در وضعیت خطرناک و رو به افولی از اقتصاد می بینند و همین امر می تواند موجب نارضایتی شود به فرموده مولای متقیان فقر از هر دری بیاید ایمان از همان در بیرون می رود.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه رازی با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان داشت: به دنبال اعتراض برخی از مردم به مشکلات اقتصادی، عده ای فرصت طلب، تحت حمایت سازمان های جاسوسی غرب با هدف متشنج کردن اوضاع سیاسی-اقتصادی کشور تصمیم گرفتند با انجام اقداماتی همچون تخریب اموال عمومی، فضای کشور را همانند فتنه 88 نا امن کنند. دولت باوجود شعارهای اقتصادی به منظور حل مشکلات معیشتی مردم، نتوانست انتظارات را برآورده کند و مسئله بیکاری و رکود را ریشه کن کند؛این انتظارات نه تنها ریشه کن نشده؛ بلکه به مرحله بحران نیز رسیده است.

وی افزود: از طرف دیگر دولت با نادیده گرفتن توان داخلی، موجب تشدید رکود در صنایع داخلی شده است ودر حال حاضر همه این عوامل دست به دست هم داده تا جرقه اعتراضات به گرانی شکل گیرد و با نفوذ عوامل ضد انقلاب و منافقین ، نشان بدهد که دشمنان این مرز بوم درآستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی چه نقشه های کورکورانه را در سرمی پرورانند.

خانلری با اشاره وظیفه  دولت در شرایط کنونی گفت: آنچه که مشهود و قطعی است، رسیدگی به معشیت مردم و همچنین حل مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال و کنترل  تورم و نوسان روزانه قیمت ارز است که می تواند از فروپاشی اقتصاد کشور و نقشه های بدخواهان انقلاب جلوگیری کند که این موضوع جز با افزایش توان قدرت و رسیدگی دولت امکان پذیر نیست.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه رازی با بیان اینکه دولت و بانک مرکزی اقدامات مثبتی در جهت رفع این مشکلات انجام نداده اند ادامه داد: در طی این ایام شاهد سکوت هیئت دولت با توجه به افزایش مداوم قیمت دلار بوده ایم و کماکان راه حلی برای حل این بحران از جانب دولت مردان ارائه نشده است و البته حرکت مثبتی هم از جانب بانک مرکزی برای جلوگیری از کاهش قیمت ارز و کنترل آن دیده نشده است.

خانلری گفت: حال این سوالات مطرح می شود که چرا باید قیمت تخم مرغ در مسیر راه از کارخانه تا مقصد تغییر کند؟چرا باید با افزایش قیمت دلار کالا هایی که اکثرا داخلی هستند قیمت هایشان به یک باره چندبرابر شود؟ چرا باید با وجود اینکه حقوق مردم بین ۸ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است؛ قیمت کالا ها ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یاید و معیشت مردم را به شدت تحت فشار قرار دهد و قدرت خرید مردم به نصف کشانده شود.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم پیش از این زندگی بخور و نمیر داشته اند اما اکنون از پس زندگی خود برنمی آیند و دخل و خرج زندگیشان جابه جا شده است. سطح معیشت مردم در عرض ۴ ماه به شدت تغییر کرده است. دولتی که دولت قبل را به تورم و تب ۶۰ درجه محکوم می کرد در حال حاضرخود در تب چند درجه می سوزد؟ 

خانلری با اشاره به نارضایتی مردم از وضع موجود اظهار داشت: کسانی که درطبقه متوسط بودند اکنون  در طبقه فقیر نشین قرار گرفته اند و در مناطق محروم با مشکلات اسفباری دست و پنجه نرم می کنند.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه رازی در ادامه اظهار کرد: دولت علی رغم شعارهای زیاد در حل مشکلات اقتصادی، هنوز نتوانسته انتظارات مردم را برآورده کند و مردم خشمگین و پشیمان از رای دادن به وی هستند.

وی با اشاره به طرح سوال از رییس جمهور و طرح استیضاح ادامه داد: مشکلات معیشتی مردم سبب شد که نمایندگان طرح سوال از رییس جمهور را مطرح کنند که هربار تا مرحله اعلام وصول جلو می رفت اما با پس گرفتن امضای نمایندگان طرح ملغی می شد. سوال اصلی اینجاست چرا باید در حالی که حال اقتصاد کشور خوب نیست و دولت سکوت کرده و کم کار است نمایندگان مردم نسبت به ازدواج و اشتغال و...دغدغه ای نداشته باشند و امضای خود را پس بگیرند؟ باتوجه به تورم شدید که مردم را روز به روز فقیرتر و در فشار قرار می دهد آیا نمایندگان مردم نسبت به آن دغدغه ای ندارند؟ آیا راه توسعه انقلاب این است که مردم را تحت فشار بگذراریم  که  مردم به خیابان ها بریزند؟ با وجود همه  اینها؛ نمایندگان مردم وکیل الدوله هستند یا وکی الرعیا؟

خانلری با خطاب قرار دادن نمایندگان مجلس بیان داشت: اقایان نماینده ،کار شما جز عدم سلب اعتماد مردم و تحت فشار قرار گرفتن آن ها چیز دیگری را به دنبال دارد؟ در این فشار روانی اقتصادی و حملات تبلیغاتی دشمن و ایجاد زمینه برای خودنمایی کردن دشمنان انقلاب این حرکات شما چه معنی را می رساند؛ توجه نکردن به منافع مردم و مال اندوزی برای خود، آیا چیزی جزخیانت به انقلاب نیست؟ این را همه بدانند که همواره جوانان این انقلاب مطالبه گر بوده  ونه تنها از حق خود و مردم نمی گذرند؛ بلکه از اقدام نمایندگانی که در راستای اهداف دشمنان قدم بر می دارند، جلوگیری خواهند کرد و همواره در راستای فرمان رهبر انقلاب مبنی بر آتش به اختیار از پایمال شدن حقوق مردم و ارمان های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد.


روابط عمومی

جامعه اسلامی دانشجویان

دانشگاه رازی کرمانشاه

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1