کد خبر : 1491

تاریخ انتشار : 1397/07/28 23:36

ساعی در نشست خبری «جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی»

قانون منع بکارگیری بازنشستگان فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی به تصویب رسید

یک نماینده مجلس گفت: در کشور ما جوانان دانشگاهی بسیاری وجود دارد که صاحب نظر و ایده هستند ولی متاسفانه در بسیاری از موارد به آنها اعتماد نمی‌شود و این مشکل اصلی به‌ حساب می‌آید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس در نشست خبری _تحلیلی «جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی _جامعه اسلامی» که به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، با اشاره به نگاه سیاسی و کاریکاتوری به جوانان گفت: متاسفانه ضعف احزاب در کشور باعث شده که آنها جوانان را اهرمی برای رسیدن به اهداف می بینند.

وی تشکل‌های دانشجویی زیربنای فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانست و افزود: تشکل‌های دانشجویی در همه دوره‌ها خیلی جدی فعالیت می‌کنند و افراد موفقی نیز در آنها به آموزش جوانان می‌پردازند. پذیرش صاحبان فکر و ایده می‌تواند سبب حرکت رو به‌ جلو در همه زمینه‌ها شود و باید بستر آن آماده و حرکت آن صورت گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و فشارهایی که درباره تصویب آن وجود داشت، تاکید کرد: بازنشستگان از اواخر آبان تا دو ماه، زمان دارند تا استعفا دهند و از آنجایی که مصداق جرم برای آن تعیین شده، نمی‌توانند بیشتر از زمان مقرر در سمت خود باقی بمانند.

وی افزود: در کشور ما جوانان دانشگاهی بسیاری وجود دارد که صاحب نظر و ایده هستند ولی در بسیاری از موارد به آنها اعتماد نمی‌شود و این مشکل اصلی به‌ حساب می‌آید.

ساعی تصریح کرد: از این طرف ما به مدیرانی نیاز داریم که ریسک‌پذیر باشند و بتوانند ایده‌های خود را به مرحله عمل برسانند.

وی اظهار داشت: از آنجایی که نسل جوان حضور چشمگیری در مجلس دارد، قانون منع بکارگیری بازنشستگان  فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی به تصویب رسید.

نماینده مردم تبریز در مجلس در پایان گفت: بی‌حرکتی نظام اداری باعث شد که برای حذف این ایستایی، نیاز چرخش مدیریتی داشته باشیم و به‌همین‌دلیل این قانون در مجلس مطرح و تلاش برای تصویب آن صورت گرفت.واحد روابط عمومی 
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1