کدخبر - 15041397/08/16 01:24
رضا قلعه نوی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا

دشمنان اسلام مانع از گسترش ایدئولوژی اسلام در نیجریه می‌شوند

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دشمنان مانع گسترش ایدئولوژی اسلام در نیجریه به‌عنوان موفق‌ترین مقصد انقلاب اسلامی در آفریقا می‌شوند.

رضا قلعه نوی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،‌ اظهار کرد: صحنه دلخراش حمله به مسلمانان و شیعیان کشور نیجریه که منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از برادران و خواهران مسلمان ما شده، موجب تأسف و تأثر عمیق گردیده است.

وی افزود: این جنایت عظیم که با هدف ایجاد تفرقه و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی و توطئه‌ای حساب شده است نتیجه‌ای جز خدمت به منافع نامشروع رژیم صهیونیستی ندارد. 

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عنوان کرد: بعد از گذشت 39 سال از وقوع انقلاب اسلامی مردم بسیاری از کشورها با مکتب اهل‌بیت(ع) به‌عنوان ایدئولوژی انقلاب اسلامی آشنا شده‌اند و نیجریه که پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا و موفق‌ترین مقصد انقلاب اسلامی در بین کشورهای قاره سیاه بوده است چشم طمع دشمنان اسلام را به دنبال داشته تا مانع از گسترش این ایدئولوژی شوند.

قلعه نوی ادامه داد:‌ نیجریه کشوری با حدود ۱۷۰ میلیون نفر جمعیت که ۴۰ درصد آن را مسیحیان و 50 درصد را مسلمانان سنی مذهب تشکیل می‌دهند و هم‌اکنون حدود ۱۰ میلیون نفر از مسلمانانی که به برکت تبلیغات شیخ ابراهیم زکزاکی، طرفدار انقلاب اسلامی و مذهب جعفری شده‌اند برای رژیم صهیونیستی و آمریکا خوشایند نیست.

وی تصریح کرد: شیخ ابراهیم زکزاکی تحت تأثیر انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) از مذهب مالکی به شیعه اثنی عشری تغییر مذهب داده و با مجاهدت‌های شبانه‌روزی‌اش موفقیتی عظیم برای اسلام رقم زده است. 

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان  خاطرنشان کرد: اعضای جامعه اسلامی دانشجویان، بزرگ‌ترین اتحادیه دانشجویی کشور این حمله وحشتناک را محکوم می‌کند و از مجامع بین‌المللی، منطقه‌ای، ملی و محلی خواستاریم تا برای آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی دبیرکل جامعه اسلامی نیجریه از تلاش‌های خود دریغ نکنند.

قلعه نوی اظهار کرد: با اینکه مطلع هستیم این جنایات با برنامه‌ریزی رژیم منحوس صهیونیستی و همراهان آنان ترتیب داده شده تا اسلام‌هراسی را ترویج دهند و از گرویدن روز‌افزون آزاد مردان و زنان دنیا جلوگیری کنند؛ اما به حول و قوه الهی پرچم اسلام روز به روز خواهد درخشید و سایه اسلام ناب محمدی بر ملت‌های جهان سایه خواهد افکند.


روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید