کدخبر - 15511397/09/07 12:55
عبیری در گفتگو با آنا:

رئیس جمهور به دنبال ساکت کردن دانشجویان نباشد

مسئول واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت:عدم حضور تشکل‌ها در مراسم ۱۶ آذر نشان‌دهنده این است که رئیس جمهور به‌دنبال ساکت کردن دانشجویان است.

حامد عبیری در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،‌ اظهار کرد: جمهوری اسلامی اکنون در شرایط مهمی قرار دارد و از نظر اقتصادی در وضعیت مطلوبی نیست و از لحاظ سیاسی در فضای بین‌الملل نیز دشمنان تلاش می‌کنند جمهوری اسلامی را کشوری جنگ طلب معرفی کنند که به اهداف خود پایبند نیست اما با اتخاذ سیاست‌های درست تاکنون موفق به این امر نبودند. 

وی افزود: اگر در گذشته صرفاً تحریم بود اما امروز ریشه بسیاری از مسائلی که در حوزه اقتصاد با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم القائات فکری در بحران‌های اقتصادی کشور است 

مسئول واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به عملیات روانی دشمن علیه ملت ایران عنوان کرد: دشمنان داخلی و خارجی در تلاش هستند بذر یأس را در میان مردم و جوانان بپاشند و برای تزریق امید در دل جوانان، اولین گام این است که صدای این نسل شنیده شود. 

عبیری با بیان اینکه دانشجو باید حس کند صدایش شنیده می‌شود، افزود: با ارائه گزارش‌ عملکرد به دانشجویان می‌توان امید را در دل جوانان ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: حسن روحانی با توجه به اینکه به قول خودش از ابتدا رویکردش، امیدبخشی بوده است، نباید به ‌گونه‌ای عمل کند که این ابهام در ذهن دانشجو به‌وجود بیاید که رئیس جمهور کشور درپی امید دادن به دانشجویان نیست. 

مسئول واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: اینکه به گروه‌ها و تفکرات مختلف دانشجویی فرصت سخن گفتن داده نشود، نشان‌دهنده این است که رئیس جمهور نه تنها به‌دنبال امیدبخشی به جوانان نیست بلکه درپی ساکت کردن آنهاست.

عبیری خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم دفتر روحانی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که صدای همه سلیقه‌های دانشجویی به گوش  رئیس جمهور برسد و اینگونه نباشد که صرفاً  نماینده بخشی از دانشجویان در مراسم روز دانشجو سخنرانی کند. 

وی افزود: نماینده اتحادیه‌های دانشجویی نماینده دانشجویان کشور هستند و باید تمام آنها اجازه سخن گفتن داشته باشند روحانی وقتی می‌خواهد به دنیا نشان دهد که جمهوری اسلامی اهل تعامل است اول از همه باید به ملت خود ثابت کند که اهل تعامل و امیدبخشی است و عزم جدی برای اصلاح وضعیت دارد. 

مسئول واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: توصیه می‌کنیم مانند سال گذشته عمل نشود که دانشجویان احساس کنند برنامه روز دانشجو مهندسی شده است  و رئیس جمهور صرفاً صدای بخشی از دانشجویان و آنچه که مطلوبشان است را می‌شنود. 

عبیری در پایان گفت: ۱۶ آذر امسال با توجه به فشارهای مضاعف آمریکا و پرده‌دری‌‌هایی که این کشور در سیاست‌های خود نسبت به جمهوری اسلامی انجام داده است ویژگی و تفاوت اساسی با گذشته دارد و جوانان در دانشگاه‌ها روحیه استکبارستیزی و استقلال طلبی خود را به نمایش می‌گذارند و به دنیا پیام روشن مبارزه علیه استکبار را مخابره می‌کنند.


واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید