کد خبر : 1599

تاریخ انتشار : 1397/10/17 21:13

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان:

خصوصی‌سازی موجب کاهش کیفیت آموزش و درمان خواهد شد

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: خصوصی‌سازی وزارت بهداشت، ورود افراد نالایق، پولدار و برخوردار از رانت بیشتر را به حوزه درمان ممکن می‌سازد.

محمد‌امین مهدی‌پور در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت:  طرح خصوصی‌سازی در وزارت بهداشت و آموزش‌وپرورش از قبل کلید خورده بود اما ظاهراً در بودجه و سیاست جدید، دولت قصد گسترده سازی این طرح را دارد. بر اساس این طرح قرار است خصوصی‌سازی وزارت بهداشت در قالب مجموعه‌های خصوصی آموزشی و در وزارت آموزش‌وپرورش تحت عنوان طرح خرید خدمات آموزشی اجرایی شود که در هر دو مورد، موجب کاهش کیفیت آموزش و درمان خواهدشد. از طرفی اجرای این طرح موجبات ورود افراد نالایق و ناشایسته را به حوزه تدریس و درمان فراهم می‌سازد. این دو وزارتخانه را نباید به‌صورت فنی بلکه باید ازلحاظ کیفی موردبررسی قرار داد. به نظر بنده، طرح خصوصی‌سازی وزارت بهداشت و آموزش‌وپرورش، طرح‌های ناقصی هستند و موجب می‌شوند تا در آخر کار متضرر بشویم.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در ادامه بیان کرد: این طرح باعث می‌شود که افراد دارای تمکن مالی و عموماً کم‌سواد وارد نظام سلامت و همچنین آموزش کشور شوند. مشابه این طرح، چندی پیش عده‌ای از دانشجویان با پرداخت مبالغ هنگفت در دانشگاه‌های تراز پایین علمی خارجی در رشته‌های پزشکی مشغول به تحصیل شدند. و درنهایت این طرح افراد پولدار و برخوردار از رانت بیشتر را وارد حوزه درمان کشور ساخت.

مهدی‌پور افزود: وظیفه تشکل‌های دانشجویی مثل همیشه تبیین مسائل است. این‌که مسئولین را نسبت به آینده و عواقب کارها هوشیار کرده و مسائل را برای عموم مردم روشن و شفاف سازند و راه‌حل‌های کارشناسانه‌ خود را در خصوص حل مسائل پیش‌رو ارائه دهند. 

وی در پایان بیان کرد: نکته قابل‌تأمل این است‌که دولت صرفاً به بهانه‌ کاهش هزینه‌های کشور در بودجه سال آینده از حل مسائل آموزشِ بهداشت و درمان کشور چشم‌پوشی کرده است.


واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1