کدخبر - 198701399/03/24 14:33

آغاز مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب

آنجا که هر اقدامی در حوزه بین الملل یک وجه حقوقی نیز دارد، آشنایی دانشجویان با این رشته حتی به میزان اندک هم میتواند کمک شایانی به درک آنها از فضا و جو حاکم بر روابط بین الملل کند.

مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب با محوریت حقوق بین الملل،  ۲۵ خرداد آغاز خواهد شد. علی امینی دبیر اجرایی مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب در گفتگویی با «خبرنامه دانشجویان ایران» گفت: با توجه با تاکید و سفارش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دانشجویان بر افزایش کارهای عملی و مطالعاتی در حوزه بین الملل طی سالیان گذشته مخصوصا در دیدار ماه رمضان امسال و سال پیش ، طرح جامع مطالعاتی « سفیران گام دوم انقلاب » به همت واحد بین الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور جهت عمل به فرمایش ایشان تهیه شد.

او گفت: تاکنون سه مرحله آشنایی با کشور‌های حوزه مقاومت، فن دیپلماسی و آداب کنسولی و دیپلماسی اسلامی برگار شده است و نفرات برتر شناسایی و معرفی شده اند. در مرحله چهارم دانشجویان با بعد دیگری از حوزه بین الملل یعنی "حقوق بین الملل" آشنا خواهند شد. از آنجا که هر اقدامی در حوزه بین الملل یک وجه حقوقی نیز دارد، آشنایی دانشجویان با این رشته حتی به میزان اندک هم میتواند کمک شایانی به درک آنها از فضا و جو حاکم بر روابط بین الملل کند.

دبیر اجرایی مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب همچنین افزود: به منظور آشنایی دانشجویان با حقوق بین الملل پنج جزوه:   1. حقوق بین الملل و مبانی آن،  2. تعریف دولت و مشخصات آن،  3. دریاهای سرزمینی از منظر حقوق بین الملل،  4. دریاهای آزاد از منظر حقوق بین الملل  5. قلمرو هوایی از منظر حقوق بین الملل به همت واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان کشور  تهیه و تدوین شده است که دانشجویان با مطالعه این جزوات میتوانند درک بهتری از وقایعی نظیر توقیف نفتکش کشورمان در تنگه جبل الطارق توسط بریتانیا یا همچنین ترور شهید سپهبد سلیمانی توسط ارتش تروریست آمریکا داشته باشند. دانشجویان پس از مهلتی که برای مطالعه جزوات به آنها داده خواهد شد میتوانند در آزمون مربوط به این مرحله شرکت نمایند و میزان مطالعات خود را محک بزنند. پس از برگزاری آزمون نفرات برتر معرفی و از آن ها تقدیر بعمل خواهد آمد.


اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

واحد روابط عمومی

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید