کدخبر - 56851398/04/04 10:36
عامری‌نیا در گفتگو‌با آنا:

برگزاری کنسرت مبتذل به دلیل غفلت شورای عالی انقلاب فرهنگی است

قائم مقام سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: غفلت بزرگترین نهاد سیاست‌گذاری فرهنگی کشور موجب برگزاری کنسرت مبتذل در دانشگاه‌ها شده است.

خلیل عامری‌نیا در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به تعطیلی چندماهه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: غفلت بزرگ‌ترین نهاد سیاست‌گذاری فرهنگی کشور باعث رشد قارچی تفکر ساسی و جنتلمن‌ها در مدارس و جشن‌ها و کنسرت‌های مبتذل در دانشگاه‌ها شده است.

وی افزود: وقتی شورایی که مسئولیت حراست و پاسبانی از مرزهای فرهنگی کشور را دارد، به دلیل مسائل شخصی و لج‌بازی برگزار نمی‌شود مشخص است وضعیت فرهنگی کشور متوجه چه کسانی است.

قائم مقام سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه باید دید مسئولان کشور و عالی‌ترین افراد برگزاری این جلسات چه مسئله‌ای بااهمیت‌تر از فرهنگ این مرز و بوم دارند که در این امر سستی می‌کنند، خاطرنشان کرد: درخواست دانشجویان این است که حتماً نظارتی بر روند برگزاری این جلسات صورت گیرد.

عامری‌نیا تصریح کرد: متأسفانه طی جمع‌آوری اطلاعات و واکاوی این موضوع از طریق دفاتر استانی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان متوجه شدیم که برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی هم‌زمان با شبیخون فرهنگی وارد شده به کشور، این موضوع به دانشگاه‌ها سرایت کرده که مصداق آن می‌تواند اتفاقات اخیر دانشگاه تهران و برخی دانشگاه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه عده‌ای که متولی امر فرهنگی در دانشگاه‌ها بوده در حین رفتارهای دوگانه و سیاست‌زده به اسم فرهنگ و کار فرهنگی در پی ترویج بی‌اخلاقی و بی‌بندوباری هستند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد دانشجویان به شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که از ظرفیت نخبگان دانشجویی در زمینه فرهنگی و سیاسی استفاده شود و هیئت‌های اندیشه‌ورز طراحی شوند و مورد استفاده قرار بگیرند؛ ما نیز آمادگی لازم را برای پیشبرد این امر اعلام می‌کنیم.


واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید