کدخبر - 56941398/04/14 17:18
قلعه‌نوی در گفتگو با آنا:

روز قدس روز انهدام پروژه معامله قرن خواهد شد

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: روز قدس روز انهدام پروژه معامله قرن خواهد شد.

رضا قلعه‌نوی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در رابطه با اهمیت روز قدس گفت: مبارک‌ترین روز از مقدس‌ترین ماه سال روز قدس است؛ قدس، محور وحدت مسلمانان جهان به‌ دور از نژاد، زبان و رنگ است. قدس سرزمین مقدس و قبله اول مسلمانان است. سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره و از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی دفاع از مظلومان و مستضعفان در اقصی نقاط عالم بوده است به‌طوری‌که در اصل یکصد و پنجاه‌ و چهارم قانون اساسی حمایت از مستضعفین به‌‌عنوان اصول سیاست خارجه جمهوری اسلامی مورد تأکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل بارها و بارها بر حمایت از پابرهنگان و مستضعفان عالم تأکید داشتند لذا روز قدس روز ابراز پایداری و وحدت اسلامی در سطح جهان و برجسته‌ترین یادگار امام راحل است. وظیفه‌ای که مردم بر گردن دارند دفاع و حمایت همه‌جانبه از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی است.

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با حمایت مالی عربستان سعودی و امارات طرح معامله قرن با هدف حذف نام فلسطین و اعلام رسمی پایتختی قدس برای اسرائیل را در سر می‌پروراند و آمریکا هم تأمین‌کننده همه اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه است. پیرامون این معامله ننگین نشست‌هایی با موضوع غالباً اقتصادی در کشور بحرین برگزار شده است که این نشست‌ها راه به جایی نخواهد برد.

قلعه‌نوی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند با ایجاد تنش‌های اقتصادی مردم کشورهای مسلمان همچون فلسطین را به زانو درآورده و آزادی آن‌ها را با پول معاوضه کنند؛ اما مستکبران باید بدانند که قدس خریدنی نیست. قدس حق مشروع و عادلانه مردم مظلوم فلسطین است.

وی تأکید کرد: نهال آزادی‌خواهی امام، امروز درخت تناوری شده است که ریشه‌های آن اقصی نقاط عالم از خلیج عدن تا دریای مدیترانه را در بر گرفته و حتی در دل اروپا و آمریکا رخنه کرده است. ایالات متحده آمریکا با دوشیدن عربستان سعودی و امارات سعی در تأمین هزینه‌های خود در جهت پیاده‌سازی پروژه معامله قرن را دارد؛ اما هرچقدر هم که هزینه صرف کنند راه بجایی نخواهند برد و در نهایت روز قدس روز انهدام پروژه معامله قرن خواهد شد.

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بیان کرد: بنده به‌نوبه خودم همه دانشجویان و آزادی‌خواهان را دعوت می‌کنم تا صدای خود را به جهان برسانند و این نکته را به گوش مستکبران برسانند که پروژه آن‌ها در منطقه غرب آسیا راه بجایی نخواهد برد. دیشب شکست انتخاباتی نتانیاهو رقم خورد که با این شکست ضربه بزرگی به پروژه معامله قرن وارد شد و رأی‌گیری دوباره هم خواه‌ناخواه چندین ماه طول خواهد کشید.واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید