کدخبر - 77251398/06/29 09:53
جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اراک خطاب به دادستان کل کشور:

حق ضایع شده کارگران شرکت هپکوی اراک را از مسئولان بی‌کفایت بگیرید

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک با صدور نامه‌ای خطاب به دادستان کل کشور تأکید کرد: حق ضایع شده کارگران شرکت هپکو اراک را از مسئولان بی‌کفایت بگیرید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص شرکت هپکو بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این نامه آمده است: جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان محترم کل کشور، با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت سیدالشهدا(س)؛ نیک مستحضرید که سیره ائمه(ع) و امام خمینی(ره) همیشه بر احترام به دستان زحمتکش و افراد تلاشگر که تبلور آن در کارگران امروز جامعه ما وجود دارد، بوده است. متأسفانه این روزها شاهد اتفاقاتی تلخ در استان مرکزی یعنی مرکز صنعت ایران اسلامی و شهرستان اراک هستیم. عدم توجه به مشکلات شرکت‌های بزرگ صنعتی در این منطقه درگیری‌های بسیاری را برای مردم شریف استان ایجاد کرده است.

در ادامه این نامه ذکر شده است: بی‌توجهی به مطالبات برحق کارگران زحمتکش شرکت هپکو باعث شرایط اسفناکی برای این عزیزان مظلوم کشور شده است. قطعاً اگر استانداری و مجموعه مسئولان مرتبط در زمان مناسب، به مطالبات و پرداخت حقوق‌های عقب افتاده کارگران در این شرایط سخت معیشتی رسیدگی می‌کردند زمینه برای طرح درد دل مردم در اذهان عمومی و دخالت افراد سودجو و انحراف مطالبه صنفی به بحث‌های دیگر فراهم نمی‌شد.

اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک در این نامه می‌افزایند: متأسفانه برخوردهای بد و بی‌توجهی‌های بسیار در روزهای گذشته همه و همه باعث شده کارگران بی‌پناه روز به روز ناامیدتر از گذشته مقابل چشمان خانواده خود شرمنده شوند. برخی از مسئولان سودجوی این استان تا مسئله کارگران این استان طعمه شبکه‌های معاند نشود به حل مسائل کارگران نمی‌پردازند. مسئله دیگر برخورد نامناسب نیروهای امنیتی با کارگرانی است که حقوق‌های خود را دریافت نکرده‌اند. این شیوه برخورد می‌بایست با اختلاس‌گران و مفسدان اقتصادی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی که در واگذاری اشتباه شرکت هپکو دخالت داشته‌اند صورت گیرد، نه با کارگران زحمت‌کش این استان.

در پایان این نامه عنوان شده است: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن همدردی با کارگران مظلوم شرکت هپکو اراک از جنابعالی تقاضا دارد تا ضمن ورود به مسئله به عنوان مدعی العموم، حق ضایع شده این مردم شریف را از مسئولان بی‌کفایت و بعضا بی‌درد گرفته و دل‌های همیشه در گرو اسلام و نظام اسلامی را بیش از گذشته به برقراری عدالت در کشور امیدوار کنید.


روابط عمومی

جامعه اسلامی دانشجویان

دانشگاه علوم پزشکی اراک

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید