کدخبر - 77521398/08/11 13:30
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس

مردم، مخالفان شفافیت آرای مجلس را از صحنه مدیریت کشور حذف می‌کنند

محمّد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: باید به عنوان یک شیعه علوی برخود ببالیم که هر ساله به مناسبت اربعین قیام حسین(ع) جمعیت میلیونی از سراسر جهان چه مسلمان و چه غیر مسلمان برای تجدید میثاق با آن امام شهید به راه افتاده و خود را به کربلای معلا می‌رسانند.

محمّد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: باید به عنوان یک شیعه علوی برخود ببالیم که هر ساله به مناسبت اربعین قیام حسین(ع) جمعیت میلیونی از سراسر جهان چه مسلمان و چه غیر مسلمان برای تجدید میثاق با آن امام شهید به راه افتاده و خود را به کربلای معلا می‌رسانند. 

وی افزود: قدردان مردم شریف کشورمان و جوانان چه آن هایی که سختی ها را به جان خریده و این مسیر را تا قبله عشق پیمودند هستیم چه موکبداران و هیئتی های ایرانی و ملت شریف عراق که پذیرای زائران امام مظلومان بودند. 

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: 13 آبان یادآور حضور دانش آموزان و دانشجویان در کنار سایر اقشار ملت ایران در راه مبارزه با طاغوت و استکبار و پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: جنبش دانشجویی مسلمان ایران با درک ضرورت مبارزه با استکبار در 13 آبان 1358 اقدام به تسخیر لانه جاسوسی کرده و اسنادی را منتشر کرد که همه و همه خیانت های آن شیطان بزرگ در حق این ملت مظلوم را افشا کرد.
 

زادمهر گفت: امروز اما خیانت های آمریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای اش بیش از پیش بر مردم با خروج یکجانبه از برجام و تحریم های ظالمانه ثابت گردیده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه آقایان همان خط مشی گذشته را مدنظر قرار داشته اند یعنی همه چیز از آب خوردن مردم تا بودجه مملکت را به توافق با غرب گره زده اند و پیگیر هستند توافقی جدید انجام شود. تاریخ برای چیست ؟ آیا برای آن نیست که درس بگیریم، ما از برجام درس گرفتیم؟ ما از خیانت آمریکایی ها درس گرفتیم؟ ما از بازی پلیس خوب و پلیس بد اروپا و آمریکا درس گرفته ایم ؟ اینها سوالاتی است که در جریان مذاکرات جدید ظاهرا همه و همه فراموش شده است.

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: باید در نظر داشت آمریکا و آن رئیس جمهور دیوانه‌اش هرآنچه داشته اند گذاشتند اما جمهوری اسلامی به فضل الهی هم 40 سالگی خود را پشت سر گذاشت و هم با تمام قوا بحران ها را کنترل و به پیش می‌رود و سیاست فشار حداکثری بر ملت ایران به گفته کارشناسان خودشان را تبدیل به هیچ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولین امر انتظار می‌رود باتوجه به بازی مسخره اروپا و عدم جبران خروج آمریکا از برجام و نرسیدن جمهوری اسلامی به منافع حاصل، گام های پیش رو برای خروج از برجام را محکم‌تر برداشته و مرحله چهارم قطعا باید افزایش سطح غنی سازی تا 20 درصد یا حتی بیشتر باشد تا غرب بداند جمهوری اسلامی ایران با عهدی بر سر منافع ملتش شوخی نداشته و ترسی از هیچ قدرتی در منطقه و جهان نیز ندارد.

زادمهر افزود: در همین شرایط متاسفانه باید پرسید آقایان مشکلات اقتصادی و بانکی را به تصویب چه لوایحی گره زده اند؟ در حالی که رهبر معظم انقلاب تاکید بر مبارزه با فساد اقتصادی و تروریسم با طرح های بومی و داخلی دارد عده‌ای با تحمیل سخنانی قصد بر کرسی نشاندن صحبت های خود برای بر باد دادن بخشی دیگر از منافع کشور را دارند.

وی گفت: اصرار بیش از حد و فشار بر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب لوایح مذکور ما را به یاد فریادها و فشار بر مجلس در سال 1394 و تصویب برجام می‌اندازد. راضی نگه داشتن غرب در شرایط فعلی برجام قطعا اشتباهی بزرگ و ویران گر در سیاست خارجی کشور است که دیری نخواهد گذشته که حضرات آقایان نیز به آن اعتراف و مجدد آن را تصمیم نظام می‌دانند و به راحتی از زیر بار مسئولیت ضربه به کشور شانه خالی می‌کنند. آقای مسئولی که همه را جز اشتباهاتتان مانع کار خود می‌بینید، بدانید ما مانع کار شما نیستیم ما مانع ضربه به معیشت مردم و اقتصاد کشور هستیم.

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: اندکی عبرت بگیرید از محور مقاومت، یمنی ها با دست خالی و در مقابل آن گاو شیرده چه‌ها می‌کنند. بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان را با خاک یکسان می‌کنند و عربستان جرئت پاسخ ندارد و مدام به جامعه جهانی التماس می‌کند که جنگ را پایان بدهید.

وی گفت: حضور ما در منطقه جدای از آنکه وظیفه شرعی ما در کمک به مسلمانان و برادران دینی‌مان و اصلی مهم از قانون اساسی کشور است تامین کننده قطعی امنیت و کیلومترها دور کردن درگیری از مرز هایمان است. اگر فردی علت حضور راهبردی ما در عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشور های منطقه را درک نمی‌کند باید گفت از دیپلماسی هیچ نمی‌فهمد.

زادمهر تصریح کرد: از دولت انتظار می‌رود از فتوحات سردار عزیز ملت ایران یعنی قاسم سلیمانی استفاده کرده و حال که زمینه سرمایه گزاری و حضور در بازار های کشورهای منطقه بعد از جنگ های طولانی با داعش همچون عراق و سوریه است استفاده نماید تا شاهد رونق هرچه بیشتر صنعتمان باشیم.

وی اظهار داشت: در بحث شفافیت باید تاسف عمیق خورد به حال مجلس و نمایندگانی که اینچنین مقابل فهم مردم مقاومت می‌کنند. باید پرسید از چه می‌ترسید که مردم از رای شما آگاه باشند از رای شما به اعتماد وزیر از رای شما به مسائل اقتصادی از رای شما به برجام از رای شما به جوان گرایی، اگر رای دادن ها بر اساس استدلال و منطق است قطعا ملت شریف از شما خواهند پذیرفت اما اگر مسائل دیگری در کار است و پشت پرده ای وجود دارد که نباید برای مردم شفاف شود آن زمان بحث دیگری است.

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: شفافیت آرای نمایندگان آزمون بزرگی است برای مجلسی ها در انتخابات پیش رو، ملت قطعا به افرادی که مقابلشان ایستاده اند با عدم رای مجدد، آن ها را از صحنه مدیریتی کشور حذف خواهند کرد و این سرانجام افرادی است که فکر می‌کنند مردم نمی‌فهمند اتفاقا باید گفت این شما هستید که از جامعه درک درستی ندارید.

وی افزود: مسئله دیگری که باید به آن پرداخت اعلام نگرانی شدید از وضعیت خصوصی سازی در کشور است. این چه سیستمی است که اغلب کارخانه ها در کمتر از چند سال به ورطه نابودی رفته و جز بیکاری برای کشور سودی ندارند.

زادمهر خاطرنشان کرد: دست های پشت پرده خصوصی سازی منافع کشور را به راحتی فدای منافع شخصی می کنند، نمی‌دانیم شاید آقایان دوزخ و آن دنیا را فراموش کرده اند. هپکو، آذرآب، مجتمع صنعتی گوشت اردبیل و چندین چند مورد دیگری که همه و همه در حال نابودی هستند.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی کشور با قاطعیت با درصد بالا هیچ ارتباطی به تحریم ها ندارد و ریشه اصلی مشکلات درون کشور است. طبیعی است مهار اقتصاد و تولید را رها کرده ایم و کشور درگیر بحث واردات شده آن زمان می گوییم تحریم ها اثر داشته و فلان قطعه را به ما نمی فروشند. 

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: متاسفانه دغدغه مردم در سال های گذشته اگر بیکاری جوانان بود امروز دغدغه معیشت است یعنی کارمندان و شاغلین نیز درگیر مشکلات بسیاری شده اند. کارگزاران ما باید پاسخگو باشند که با معیشت مردم چه کرده اند؟ آیا نرخ افزایش حقوق کارمندان با نرخ تروم یکسان است؟

زادمهر اظهار داشت: گرانی افسار گسیخته در کشور با وجود نهاد های نظارتی چه معنا دارد ؟ یا نهاد نظارتی نداریم یا اگر هم داریم معیوب است که اینچنین تولید کننده و مصرف کننده به وضعیت بلاتکلیفی که حاصل حضور دلالان در بازار است دچار شده اند. دولت که مدام حرف از تدبیر میزند حال خودی نشان داده و بازار رها شده را کنترل نماید تا اینکه این سال های پایانی را با دعای مردم به پایان برساند.

وی افزود: در زمانه‌ای که سرعت گسترش علوم و فناوری به صورت ثانیه‌ای مطرح است، عده‌ای در کشور ما با سیاسی کاری های خود در صددند تا شاهرگ نظام علمی کشور را قطع کنند و اصلی ترین دغدغه دانشگاه را از علم به سیاست زدگی تبدیل نمایند.

زادمهر گفت: متاسفانه عده‌ای به جای پژوهش های علمی در تلاش‌اند فرد فعال رسانه‌ای ضد انقلاب را با دور زدن قانون جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه هیئت علمی کنند. این عناصر امسال نیز برای تکمیل پازل فتنه می‌خواهند این بار روح‌الله زم‌های دیگر را در صحن دانشگاه علم کنند، غافل از اینکه دانشجوی مسلمان ایرانی بیدار است و با مشت های گره کرده پاسخ آنها را داده و این عناصر زیر پای دانشجویان انقلابی لگدمال خواهند شد.

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: جنبش دانشجویی مسلمان کشور به ویژه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن دعوت از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی 13 آبان به ملت اطمینان داده که در تمام مشکلات به ویژه بحث های معیشتی در کنار مردم ایستاده و وظیفه خود را مطالبه‌ی به حق حقوق تضعیف شده مردم از دولت و سایر سازمان ها و نهاد های کشور می‌داند. در این مسیر سختی های بسیاری است که با همراهی مردم همیشه در صحنه به فضل الهی سختی ها به شیرینی تبدیل شده و سرانجام کار جنبش دانشجویی به عنوان فرزندان ملت برای مردم اثر بخش خواهد بود.


واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید