کد خبر : 903

تاریخ انتشار : 1395/08/17 20:13

جامعه اسلامی دانشجویان مراغه در واکنش به لغو سخنرانی عباسی و قاضی‌پور:

اجازه نمی‌دهیم عده‌ای با دلایل واهی در برابر سخنرانان انقلابی بایستند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به لغو سخنرانی حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین و قاضی ‌ور، نماینده مجلس بیانیه ای اعلام کرد: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه به صراحت اعلام می‌دارد که با تمام توان پیگر برنامه‌های خود خواهد بود و اجازه نمی دهیم عده‌ای با دلایل واهی در برابر سخنرانان انقلابی این تشکل بایستند.

به گزارش جادنیوز،جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه در واکنش به لغو سخنرانی حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین و قاضی پور، نماینده مجلس بیانیه ای صادر کرد.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای بارها و بارها در حمایت از تشکل های دانشجویی انقلابی سخن به میان آورده و بر مسئولین تاکید داشته اند که باید از تشکل های دانشجویی انقلابی حمایت های لازم از طرف دانشگاه انجام گیرد. 


اما با گذر زمان نه تنها این بیان مهم انجام نمی گیرد بلکه مدعیان آزادی بیان، با سخنرانان و برنامه های تشکل های دانشجویی انقلابی به صورت گاز انبری برخورد کرده و اجازه نمی دهند تا روشنگری ها و تبیین های مختلف در دانشگاه انجام گیرد. 


در چند روز اخیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه، درخواست های متعددی نسبت به برگزاری برنامه های خود از هیئت نظارت دانشگاه داشته است که متاسفانه با اغماض و سیاسی کاری هیئت نظارت مواجه شد.


در وهله اول این تشکل بعد از رایزنی های فراوان برای حضور حسن عباسی در دانشگاه مراغه، هیئت نظارت به راحتی یک کلمه که شهر و دانشگاه مراغه کشش این سخنران بزرگوار را ندارد برنامه مذکور را لغو کرده اند ناگفته نماند که حسن عباسی یکی از تئورسیم های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در حوزه دشمن شناسی و مسائل استراتژیک به صورت علمی کار کرده است. 

 

بعد از آن این تشکل دانشجویی برنامه ای با حضور نادرقاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس با عنوان اقتصاد مقاومتی تدارک دید که باز هم هیئت نظارت دانشگاه مراغه در اقدامی قابل تامل اذعان داشت که این نماینده مجلس مدرک مرتبط با اقتصاد مقاومتی ندارد. جای سوال دارد که آقایان مسئول آیا نتوانسته اند رابطه بین کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون تولید ملی مجلس با اقتصاد مقاومتی بیابند؟ چرا که نادر قاضی پور عضو این دو کمیسیون بوده و جزو معدود  نمایندگانی است که در بودجه های ارائه شده ایرادات مربوط به آن که با معیارهای اقتصاد مقاومتی سازگار نیست را گوشزد و تصحیح می نماید. 


با این همه مقاومت هیئت نظارت دانشگاه در برابر برنامه های تشکیلاتی انقلابی قابل تامل است و چرا دلیل منطقی برای عدم موافقت در مورد این سخنرانی ارائه نمی دهند و فرهنگ عمومی شهر و دانشگاه مراغه را زیر سوال می برند و چرا با این همه مسئولین قسم خورده اند که با تمام توان در برابر تشکل های انقلابی بایستند تا اجازه ندهند تا منتقدین وضعیت جامعه را روشنگری و تبیین نمایند. 

 

شایان ذکر است که معاونت محترم فرهنگی هیچ نقشی در مخالفت این برنامه ها نداشته و امضایی که در درخواست کتبی و عدم موافقت هست هیئت نظارت که به جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه ابلاغ شده صرفا به عنوان دبیر هیئت نظارت می باشد. 


جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه به صراحت اعلام می دارد که با تمام توان پیگر برنامه های خود خواهد بود و اجازه نخواهد داد عده ای با دلایل واهی در برابر سخنرانان انقلابی، ولایتمدار و متعهد این تشکل بایستند.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1