کد خبر : 905

تاریخ انتشار : 1395/08/19 20:25

فهیمه اثنی عشری

از مکه تا مکه

سلام بر بدن­های چاک­چاک؛ بدن­های له شده! سلام بر خورشیدهای بالای نیزه، خورشیدهای مرکب پوتین خورده! سلام بر لحظات غریب وصال، لحظه­لحظهء سرخ منا... سلام بر پیراهنی که بوی غربت مادر را می­دهد، لباس احرامی که بوی "لبیک لبیک" می­دهد. سلام بر حنجره خشک و تشنه علی­اصغر، بر چشم­هایی که به سختی بازماندند تا بمانند. سلام بر "هَیهات مِنَ الذِلَّه"...

این کاروان نیست که پیش می­رود، حادثه است! این ساعتِ دَم­کرده زمینِ تفتیده، اتفاق است. کاروان آرام­آرام رهسپار می­شود، رهسپار نقطه­ا­ی از تاریخ که ماندگار خواهد ماند، تا ابد حک خواهد شد در قلب انسان­ها. اما این وسط "بصیرتی" می­طلبد که بدانیم تاریخ تکرارشده­است.

این توصیف­ها با وجود ذی­الحجهء 1436 یاداور دو صحنه است. از این به بعد "محرم" و "ذی­الحجه" چه نزدیک­ترند به هم... به­راستی که "کُلُ اَرضٍ کَربَلا"، جایی که داغدار می­کنند و دلداری را فراموش می­کنند.

ذی­الحجه سال60 با بی­وفایی کوفیان رقم خورد؛ اما این­بار بی کفایتی آل­سعود، منا را قربانگاه زائران کرد. از مکه تا مکه... از کاروان تا کاروان... از فیلم تا واقعیت؛ قسمتی از فیلم "جنگ جهانیz" را بازپخش کردند ناجوانمردان عالم. فکرمی­کنند متوجه نیستیم مارمولک­بازی­هایشان را!!

در این قضایا هم گوش شنوایی برای دشمن منحوس نمانده بود که بگوییم: "اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید."  ولی بدانند طبق وعده خدای قهار، دشمنان رسوا هستند یا تاریخ دست آن­ها را رومی­کند. عاشورای کربلا با اسارت اهل بیت نوه­ی پیامبر هلهله­کشیدن­های مردم شام، چهره منفور خبیثان عالم، نمایان شد؛ در عاشورای منا هم وعده الهی به سرانجام خویش رسید؛ همین عکس­العمل نشان ندادن­ها، حمایت مغرضانه هم­کاسه­های دشمن، همین توپ در زمین یکدیگر انداختن­ها، همین رفتارهای ناجوانمردانه با پیکر شهیدان منا و همین... باطل بودن جبهه دشمن را برملا کرده است.

به­راستی که "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد!!" این انسان­کشی­ها جز شر اسم دیگری نمیشود برایش گذاشت، اما از آنجایی که جبهه­ی باطل در باتلا اندیشه­های بی­بنیان و ظالمانه­ی خود دست­وپامی­زنند، باعث می­شود مردم بصیرت خود را افزایش دهند، محرک ذهن مردم می­شوند، ذهن مردم پویاتر می­شود.اما بازهم چیزی از برائت از مشرکان ما کم نخواهدشد! پس مسئولین مخالف اسلام ناب محمدی در سراسر دنیا بدانند باید از آن روزی بترسید که صبرمان لبریز شود، آن وقت است که باید از سایه­ی خودشان هم بهراسند. ما پیرو پیامبری هستیم که صبرش زیاد بود و به عیادت دشمنش می­رفت؛ درست! ولی اسطوره­هایی چون قاسم ولایت، سردار سلیمانی را هم داریم که پایش بیافتد عسل در برابر شهد شهادت و جهاد فی سبیل الله درس پس می­دهد! از دیار همان سرداری که روزی نامه­اش، گزینه روی میز وزیر آمریکایی بود.

ما انقلابیون و دانشجویان ایران اسلامی در عاشورای امام حسین که نبودیم، ولی این بار هستیم و کوتاه نمی­آییم و با همان بصیرت مالک­اشتروارِ خود مُصرّانه می­گوئیم باید یک مرجع قانونی -مثل کنفرانس اسلامی-  برای رسیدگی به جنایات عربستان علیه یمن و رسیدگی قاطعانه اتفاق اخیر برگزارشود و در صورت لزوم، امور حج به کشورهای عضو کنفرانس اسلامی سپرده شود. آل­سعود کودکی کم فهم است که کنفرانس اسلامی باید برایش لقمه اندازه دهان وجدانش بگیرد.

ولی فقط یک کلام؛ باز هم تکرار خواهیم­کرد جملهء امام خمینی(رَحمه الله علیه) را که فرمودند: «آمریکا و اسرائیل اگر "لااِلهَ­اِلّاالله" هم بگویند ما قبول نداریم..... والسلام!

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1