کدخبر - 9571395/08/29 22:04
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) خطاب به ابتکار:

از دولتی که در شرایط بحران به فکر میتینگ انتخاباتی باشد، انتظار بیشتری نیست!

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) در نامه‌ای سرگشاده به رئیس سازمان محیط زیست نوشت: از دولتی که در شرایط بحرانی و اوج بیکاری جوانان فقط به فکر میتینگ انتخاباتی باشد انتظار بیشتری نیست؛ تا کی می‌خواهید در حد شعار به فکر حل مسائل باشید. شعار خوش رنگ و لعاب تدبیر و امید دیگر پاسخگوی ملت نیست.

به گزارش جادنیوز،‌ زهرا طاهریان، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به منظور عملکرد سازمان محیط زیست نامه ای را به ابتکار، رئیس این سازمان نوشت؛ در این نامه آمده است:

 

سرکارخانم ابتکار، ریاست محیط زیست

احتراما سلام علیکم

1_مسئله آلودگی هوا این روزها آزار دهنده شده و  از انجا که دانشجو صدای مردم است، بنابر انجام وظیفه ذاتی و احساس مسئولیتی که دارم اقدام به ارسال و انتشار نامه به شما نموده ام.

 

2-امیدوارم این احساس مسئولیت را جنابعالی هم درک نموده و در جهت آسایش مردم تکانی به خود دهید.

 

3_موضوع محیط زیست به قدری این روزها اهمیت یافته و به نقطه اوج حساسیت رسیده است که دیگر به چشم مسئله نمی توان به آن نگاه کرد و در واقع تبدیل به بحران شده است. اری قبل از اینکه کار به اینجا برسد، باید برای این موضوع تدابیری اندیشیده می شد.

 

4_همان طور که مقام معظم رهبری می فرمایند قضیه محیط زیست قضیه خیلی مهمی است.اهمیت این قضیه عبارت است از مسئولیت انسان در قبال طبیعت؛ باید احساس مسئولیت کند،همچنان که در قبال انسان ها احساس مسئولیت می کنیم در قبال طبیعت هم باید احساس مسئولیت کنیم.اسلام و ادیان اللهی خواسته اند تعادل میان انسان و طبیعت را حفظ کنند؛ این آن هدف اساسی است. وقتی این اتفاق نیفتاد و تعادل حفظ نشد، آن وقت بحران محیط زیست پیش می آید و به همه بشر و نسل ها ضرر می رساند.این بحران و چالش بزرگ امروز در همه دنیا وجود دارد و ناشی از همان عدم احساس مسئولیت است.

 

5_در رابطه با احساس مسئولیت نسبت به محیط زیست کار دو جنبه دارد؛ یکی از جانب ملت و دیگری از جانب مسئولین؛همان طور که ما از مردم درخواست داریم در حفظ محیط زیست کوشا باشند، به مراتب بیشتر از شما انتظار می رود که به عنوان ریاست  سازمان محیط زیست در این امر کوشا باشید.

 

6_تا کی جنابعالی به عنوان ریاست سازمان محیط زیست به جای تدبیر امور به راحتی با رفتن به سفرهای ناگهانی در شرایط بغرنج آلودگی هوا می خواهند امیدوار به حل مشکلات باشند،درست است که می گوییم امید اما امید بدون تدبیر و تلاش معنایی ندارد.

 

7_از یک طرف بنا به فرموده جناب رییس جمهور، تند تند میخواهید دهان منتقد را ببوسید و قلم ها را نشکنید، از یک طرف بستن صفحه شخصیتان که به منزله گرفتن گوشهایتان است از برای چه است را، نمیفهمم! البته شاید این نفهمیدن بخاطر بیسوادی ام باشد!

 

8_هر چند  از دولتی که در شرایط بحرانی و اوج بیکاری جوانان فقط به فکر میتینگ انتخاباتی باشد انتظار بیشتری نیست. تا کی می خواهید در حد شعار به فکر حل مسائل باشید.شعار خوش رنگ و لعاب تدبیر و امید دیگر پاسخ گوی ملت نیست.

 

9_باری انسان فکر می کند در این دولت نمی خواهیم و انتظار نداریم مشکلی از مشکلات ملت حل شود با توجه به عملکردتان تردید داریم که مشکلی به مشکلات مردم اضافه کنید.

 

از خداوند منان طول عمر و توفیق خدمت خالصانه برای نظام و ملت را برایتان خواستارم.

 

ومن الله التوفیق

زهرا طاهریان، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س)

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید