کد خبر : 959

تاریخ انتشار : 1395/09/01 22:25

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان گفت:

اجبار مسئولان به تشکل‌ها برای تبعیت از آیین‌نامه‌های غیرقانونی!

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در بعضی از دانشگاه‌‌ها مصوباتی در تقابل و تضاد با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و تشکل‌های انقلابی را مجبور می‌کنند که بر اساس این مصوبات و آیین‌نامه‌های غیرقانونی رفتار کنند.

به گزارش جادنیوز، حسین اخگرپور، دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه متاسفانه این روزها شاهد برخوردهای خلاف قانون با تشکل‌های دانشجویی انقلابی هستیم، گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند که جلوی انتقاد و مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی را به هر نحوی و با هر مکر و سیاسی کاری بگیرند.

 

وی تصریح کرد: در همین راستا اخیرا شاهد بودیم که در بعضی از دانشگاه‌‌ها مصوباتی در تقابل و تضاد با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و تشکلهای انقلابی را مجبور می نمایند که بر اساس این مصوبات و آیین نامه هایی که غیر قانونی بوده و صرفا جهت سیاسی کاری و اخلال در روند فعالیت تشکلهای انقلابی می باشد، رفتار نمایند؛ که برای مثال میتوان مصوبه دانشگاه کاشان در مورد حضور سخنران و نحوه اعطای مجوز سخنراني را بیان کرد و البته نمونه های دیگری در دانشگاههای دیگر نیز وجود دارد.

 

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه چندین سال پیاپی است که رهبر معظم انقلاب به طور مستقیم می‌گویند مسئولین باید از تشکل‌های انقلابی دفاع و حمایت کنند، اما متاسفانه این برخوردها عکس مطالبه رهبری را نشان می‌دهد، اظهار داشت: حال از شخص رئیس جمهور می‌خواهیم که آستانه انتقادپذیری در بین مسئولین دولتی را افزایش داده و اندکی درس حقوق و قانون مدار بودن را برای این دوستان متذکر شود؛  تا از برخوردهای سلیقه ای ، گاز انبری و سرهنگ مآبانه با تشکلهای ولایی و انقلابی بپرهیزند. 


وی ادامه داد: مسئولین وزارت علوم و سایر مسئولین ذی‌ربط هم بایستی جلوی برخورد سلیقه ای با تشکل‌های ولایی و انقلابی را گرفته و اجازه تصویب مصوبات و آیین نامه های خلاف قوانین بالا دستی را ندهنه تا خدای نکرده بدعتی غلط و نادرست ایجاد نگردد .


اخگرپور در پایان خاطرنشان کرد: در آخر از مسئولین بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی تقاضا و انتظار داریم که در این موضوعات ورود پیدا کرده و با مسئولین دانشگاهی که ناقض قوانین بوده، برخورد کرده و اجازه بی قانونی و برخورد سلیقه ای با قانون را ندهند.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1