کد خبر : 984

تاریخ انتشار : 1395/09/12 20:12

دبیر سیاسی جامعه اسلامی علوم پزشکی کاشان گفت:

آیا وقت آن نرسیده که دولت فکری به حال رکود و اقتصاد کند؟

دبیر سیاسی جامعه اسلامی علوم پزشکی کاشان گفت: برجام هم که فیصله یافته و برنامه هسته‌ای ما عقبگرد قابل ملاحظه‌ای کرد و مردم نزدیک به سه سال وعده‌های عمل نشده زیادی شنیدند و واقعا خسته شدند؛ آیا وقت آن نرسیده که دولت فکری به حال رکود و اقتصاد کند.

به گزارش جادنیوز، نوحه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: حجم نقدینگی موجود در کشور نزدیک به یک میلیون میلیارد تومان رسیده و دولت باید فکری به حال وضع موجود و آینده بکند؛ دولت تدبیر با شعار بهبود وضع اقتصادی و معیشت روی کار امد؛ اما اکنون قیمت دلار بیشتر از سال ۹۲ شده که بسیار جای نگرانیست.

 

وی افزود: این حجم زیاد نقدینگی فعال در کشور و پمپاژ بی سابقه و بی حساب پول موجب تورم شدید در ماه های اینده می شود، ضمن اینکه ارزش پول ملی را بسیار پایین می آورد.

 

دبیر سیاسی جامعه اسلامی علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: دولت هم اکنون به صورت دستوری (و نه حقیقی)نرخ تورم را پایین آورده و این مانند این است که کسی یک فنر را به شدت متراکم کند و ادعا کند طول فنر کوچک شده است؛ درصورتی که اگر نیرو از فنر برداشته شود، طولش از قبل هم بیشتر خواهد شد.

 

نوحه ادامه داد: بسیاری از بانک هایی که نقدینگی زیادی در دست دارند و در صورت ورود به بازار مسکن، خودرو و غیره موجب افزایش نرخ تورم می شوند، فعلا به خاطر دستورات حکومتی از این کار دست کشیده اند؛ ولی انها هم  عن قریب با این حجم از نقدینگی وارد بازار شده و تورم بی سابقه ای را رقم می زنند.

 

وی بیان داشت: بسیاری از  بانک ها در زمان دولت گذشته فقط به خاطر مخالفت سیاسی جناحی با او دست به کارهای کثیفی از جمله خرید گسترده زمین و خانه و سپس فروشش به قیمت بیشتر زدند که دلیل اصلی بالارفتن و همچنین بالاماندن قیمت مسکن تا کنون از همین اقدامات آنها در سال ۹۰ و ۹۱ منشا می گیرد.

 

دبیر سیاسی جامعه اسلامی علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: یادمان نرود که عده ای بعد از توافق ژنو با پارچه بنفش به خیابان ها ریختند و با گرفتن یک دلاری و هزار تومانی کنار هم انتظارات عجیب و غریبی از برجام داشتند.

 

نوحه بیان داشت: حالا برجام هم که فیصله پیدا کرد و برنامه هسته ای ما عقبگرد قابل ملاحظه ای کرد و مردم نزدیک به سه سال وعده های عمل نشده زیادی شنیدند و واقعا خسته شدند؛ آیا وقت آن نرسیده که دولت  فکری به حال رکود و اقتصاد کند.


وی خاطرنشان کرد: یادمان نمی رود در سال ۹۲ گفته شد انقدر مردم از درآمد سرشار بشوند که به دولت مالیات بدهند و دست نیاز به سمت دولت برای گرفتن یارانه دراز نکنند؛ خب همه منتظر این روز هستند و قطعا مطالبه این موارد توقع زیادی نیست.

نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1