کدخبر - 9851395/09/11 20:18
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه شهید رجایی گفت:

بیشتر از آمریکا و برجام باید نگران تفکر انقلابی بود

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه شهید رجایی گفت: بیشتر از آمریکا و برجام، باید نگران تفکر انقلابی بود؛ که پشیمانی‌ها، در پی ضعف این تفکرات است.

به گزارش جادنیوز، رضا تقوی، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: این روزها در پی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شاهد بحث‌ها و سوالاتی هستیم که در نگاه اول بسیار چالش بر انگیز و سرنوشت ساز به نظر می‌رسند و این سوال که «واکنش ترامپ در مقابل برجام چه خواهد بود؟» سوالی است که بسیاری از اذهان به دنبال پاسخی برای آن هستند. جدیدا هم شبکه خبری بلومبرگ اعلام کرده نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سفر به آمریکا به دنبال اقناع ترامپ برای عدم ابطال برجام است.

 

وی در ادامه با اشاره به بخشی از سخنان امام علی (ع) در خطبه 25 نهج البلاغه در توصیف جبهه حق و باطل و علل پیروزی شامیان برکوفیان، تاکید کرد: به راستی جبهه حق و باطل روزگار ما از این توصیف به دور است؟ و اگر اینگونه است باید از غلبه باطل بر حق بترسیم.

 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آیا در آمریکا هر کسی روی کار می آید، یک مسیر در پیش می‌گیرد و چشم‌اندازی جدید ترسیم می‌کند؟ خیز؛ در واقع سیاست‌های خصمانه آمریکا به همین راحتی عوض نمی‌شوند. آمریکا هدف، مسیر و ایدئولوژی‌اش مشخص است و تنها کسی اجازه مسئولیت دارد که به اینها وفادار باشد.

 

تقوی اظهار داشت: آنچه واضح است دشمنی جبهه استکبار علی‌الخصوص آمریکا با ملت ماست. یک روز این جبهه بر توافقی به اسم برجام به اجماع رسیدند که این اجماع هدفی جز محدودیت و رشد ملت ما را نداشته و برای اجرای آن با حساب کتاب و برنامه پیش رفته‌اند. اگر روزی هم این توافق را نقض کردند، یعنی عمر این پروژه به پایان رسیده؛ نه اینکه از شروع آن پشیمان شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه غرب و اسرائیل منافعی در برجام دارند، گفت: عده‌ای تا دیروز ادعا می‌کردند اسرائیل مخالف برجام است، ولی امروز دیدیم که اسرائیل نگران لغو برجام است و برای اینکه برجام باطل نشود، حاضر است با ترامپ سر این موضوع بحث کند. دولت از اینکه اسرائیل حامی برجام است، باید نگران باشد و اما بیشتر از اینها تفکر انقلابی است که باید نگرانش بود؛ پشیمانی ها در پی ضعف این تفکرات است.

 

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید