آخرین اخبار

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در انتقاد به رویکرد دوگانه روشنفکرنماها و سلبریتی های داخلی به مسائل افغانستان

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در انتقاد به رویکرد دوگانه روشنفکرنماها و سلبریتی های داخلی به مسائل افغانستان
اشتراک گذاری
02 مرداد 1401
189 بازدید
کد مطلب : 3183

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در انتقاد به رویکرد دوگانه روشنفکرنماها و سلبریتی های داخلی به مسائل افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه زلزله مهیب در کشور دوست و برادر افغانستان موجب اندوه فراوان ملت ایران، خصوصاً جنبش دانشجویی ایران اسلامی شد.
این حادثه اندوهبار هرچند دل هر انسانی را می‌لرزاند؛ اما در وهله اول، این حادثه مهیب سیاست منافقانه رژیم های غربی را به واسطه ممنوعیت ارسال کمک های بشردوستانه به زلزله زدگان افغان، آن هم به دلیل تحریم های اعمالی بر جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش آشکار ساخت. رسانه های وابسته غربی که در یک سال اخیر عدم ورود نظامی ایران به مسأله افغانستان را مذمت می کردند و بر آتش اختلاف بین دو کشور می دمیدند، امروز هیچگونه واکنشی نسبت به ممنوعیت ارسال کمک های بشردوستانه از جانب ایران به سوی زلزله زدگان افغانستان نشان نمی دهند.

در وهله دوم، باز هم استاندارد دوگانه برخی سلبریتی های سیاسی و هنری کشورمان را نمایان ساخت. هنرمندان و به اصطلاح روشنفکرانی که کمتر از یکسال پیش و در ماجرای پیشروی های طالبان در افغانستان فریاد وا اسلاما سر می دادند و از جمهوری اسلامی ایران می خواستند که به دخالت نظامی در این کشور مبادرت بورزد به ناگاه و پس از گذشت چند ماه هیچگونه واکنشی نسبت به کشته شدن بیش از ٢٠٠٠ نفر از همزبانان و همسایگان ما در کشور افغانستان در واقعه زلزله اخیر نشان نداده اند و نه تنها فریادی جهت اعزام کمک های بشردوستانه به این کشور سر نمی‌دهند بلکه اگر هم کمکی از جانب ایران به افغانستان گسیل شود باز هم فریاد بر می آورند : چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است!
این مشی منافقانه برخی هنرمندان و به اصطلاح روشنفکران تا کنون آسیب های جدی با اثری بسیار منفی بر کشور گذاشته است و می بایست دستگاه های مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستگاه های نظارتی و… مانع از ادامه اینگونه اعمال شوند.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن اعلام بیزاری از رفتار های منافقانه برخی سلبریتی ها و به اصطلاح روشنفکران داخلی و همچنین اعلام برائت از دشمنان ملت ایران که همواره با اختلاف افکنی بین ملت ایران و ملل دوست، قصد متشنج نمودن افکار و روان مردم را دارند، از ملت ایران و مسؤولین مربوطه می خواهیم ضمن مقابله با چنین افکار و تبلیغات مسمومی که شبانه روز بر جامعه تحمیل می شود از مشروعیت و مرجعیت بخشی به این منابع بی ریشه شدیدا بپرهیزند.
در پایان، وظیفه خود می دانیم بعنوان بزرگترین تشکل دانشجویی کشور این واقعه غمبار را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای فوت شدگان رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان این حادثه صبر جمیل طلب میکنیم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *