آخرین اخبار

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

💠بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان   بسم الله الرحمن الرحیم   سلامت و صلح جهانی بسته به انقراض مستکبرین است. مقام معظم رهبری   تسخیر سفارت ایالات متحده آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام نخستین بار سیاست استکبار ستیزی و مبارزه با امپریالیسم جهانی را به عنوان یکی از […]

اشتراک گذاری
12 آبان 1401
87 بازدید
کد مطلب : 3712

💠بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلامت و صلح جهانی بسته به انقراض مستکبرین است.

مقام معظم رهبری

 

تسخیر سفارت ایالات متحده آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام نخستین بار سیاست استکبار ستیزی و مبارزه با امپریالیسم جهانی را به عنوان یکی از اصلی ترین راهبرد های نظام جمهوری اسلامی ایران به منصه ظهور رساند.

رویدادی که به سرعت ، به یک بحران در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد به طوری که رئیس جمهور وقت آمریکا از هیچ تلاشی برای آزادسازی گروگان های لانه جاسوسی دست نکشید، از واقعه طبس گرفته تا قطع روابط دیپلماتیک با ایران.

به اعتقاد اکثر تحلیلگران تسخیر لانه جاسوسی و ناتوانی دولت کارتر در آزادسازی گروگان ها از اصلی ترین دلایل عوامل شکست او در انتخابات۱۹۸۰ آمریکا بود.

تاثیر این حرکت به خارج از کشور محدود نشد و در داخل کشور نخستین دولت پس از انقلاب به ریاست بازرگان استعفا داد و آرایش جدیدی در سپهر سیاسی ایران بعد از انقلاب در بین جریان های سیاسی پدیدار شد که منطق آن ارتباط یا عدم ارتباط با آمریکا بود.

متاسفانه علی رغم توصیه موکد مقام معظم رهبری بر انتشار اسناد لانه جاسوسی و تمرکز نهاد های فرهنگی بر تحقق آن، هنوز روایت های پراکنده ای از رویداد”انقلاب دوم؛ بزرگتر از انقلاب اول” وجود دارد.

مع الاسف این رویداد مهم که به عنوان یکی از نقاط عطف سیاسی ایران محسوب می‌شود و هدف اصلی آن اقتدار و عدم کرنش در برابر قدرت های دنیا بود در برهه هایی از انقلاب اسلامی توسط مسئولین و مقامات عالی رتبه نظام به فراموشی سپرده شد. راهبردی که ما معتقدیم وفاداری و پویایی آن هویت اصلی انقلاب اسلامی ماست.

 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و روز استکبار ستیزی اعلام میدارد:

 

در شرایط کنونی کشور که استکبار جهانی، با تحت تاثیر قرار دادن نسل جوان به دنبال ایجاد آشوب و نا آمنی در کشور می باشد ملت غیور ایران اسلامی به هیچ عنوان ذره ای از اصلی ترین گفتمان خود کوتاه نخواهد آمد و مبارزه با استکبار جهانی و استعمار و حمایت از مستضعفین جهان را با تکیه بر ایمان به خداوند و خون تمامی شهدا با قدرت مضاعفی ادامه خواهد داد و ما نسل جوان انقلابی، در مسیر گفتمان استکبار ستیزی و در مسیر این آرمان مقدس شگفتی های بیشتری خلق می کنیم.

 

#اتحادیه_جامعه_اسلامی_دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *