آخرین اخبار

بیانیه ۶۰ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان در محکومیت صدور حکم ناعادلانه دادگاه سوئد برای آقای حمید نوری

بیانیه ۶۰ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان در محکومیت صدور حکم ناعادلانه دادگاه سوئد برای آقای حمید نوری
اشتراک گذاری
02 مرداد 1401
205 بازدید
کد مطلب : 3186

بیانیه ۶۰ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان
در محکومیت صدور حکم ناعادلانه دادگاه سوئد برای آقای حمید نوری

بسم الله الرحمن الرحیم

مراقب باشیم تا در دهه ۶۰، جای شهید و جلاد عوض نشود، زیرا ملت ایران در دهه شصت مظلوم واقع شد و به دلیل اینکه تروریست ها و منافقین و پشتیبانان آنها به امام و ملت ایران ظلم و خباثت کردند، ملت در موضع دفاع قرار گرفت و در نهایت هم پیروز شد.
مقام معظم رهبری

خبر محکومیت غیر عادلانه آقای حمید نوری به شدید ترین مجازات کشور سوئد ، یعنی حبس ابد ، هرچند قابل پیش بینی بود اما عمیقا مایه تأسف و نگرانی ست.
محکومیت آقای حمید نوری به اتهام شراکت در اجرای حکم تروریست ها و قاتلین ملت ایران در دهه ۶۰، آن هم بر اساس شهادت چند تن از اعضاء گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) فارغ از هرگونه وجاهت قضایی و قانونی ست .
روند دادگاه آقای نوری بر اساس پروتکل های قضایی و دادرسی بین المللی نیز فاقد اعتبار بوده است. دادگاه سوئد، ایشان را از ابتدای بازداشت در سلول انفرادی قرار داده و اجازه کوچک ترین ملاقات حضوری و یا تماس تلفنی با خانواده ایشان را تا ماه ها پس از بازداشت نداده بود. دادگاه غیرقانونی سوئد ، آقای نوری را حتی از حضور یک وکیل ساده و یا وکیل تسخیری در جلسات دادگاه منع کرد که بر اساس قواعد و مقررات بین المللی و کنوانسیون های حقوق بشری نیز محکوم است .
دولت سوئد نمی تواند با این ژست قانونمداری لکه ننگ دفاع از قاتلین و تروریست هایی که بیش از ۴۰ سال است جز ترور و خشونت عمل دیگری را علیه ملت ایران عرضه نداشته اند از چهره خود بزداید.
دادگاه سوئد در واقع از تروریست هایی حمایت کرده است که بیش از ۱۷هزار زن و مرد و بزرگ و کوچک اعم از مردم عادی کوچه و خیابان ،اساتید دانشگاه ، دانشجویان و روحانیون تا مسوولین رده بالای جمهوری اسلامی ایران همچون رئیس جمهور ،رئیس دیوان عالی ،نخست وزیر ،نمایندگان مجلس و… را در ایران به شهادت رسانده اند.
دولت سوئد باید در قبال محکومیت شخصی بیگناه با دلایل واهیِ دست داشتن در اجرا احکام جنایتکارانی که هم در ایران دست به جنایات تروریستی زدند و هم با یاری رساندن به رژیم صدام به خاک ایران تجاوز نموده و هموطنان خود را به توپ و گلوله بستند ، پاسخگو باشد و توضیح دهد با چه نیتی اینچنین از جنایتکاران منفور که دستشان به خون هزارن بیگناه آلوده است حمایت نموده اند.
دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان این اقدام ظالمانه دولت و دادگاه سوئد را به شدید ترین شکل ممکن محکوم مینماید و از دولت محترم ،قوه قضائیه می خواهند تمام قد از عناصر خدوم جمهوری اسلامی ایران حمایت نموده و راه را بر تکرار چنین مواردی ببندند. همچنین از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم از برخورد انفعالی با این موضوع مهم جداً خودداری نموده و دولت سوئد را متوجه اقدامات غیر سازنده خود ساخته و از ابتلاء پرونده های مشابه برای برخی شهروندان ایرانی در اروپا به سرنوشت پرونده آقای نوری جدا جلوگیری نماید.

دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان :

ارومیه
آزاد اسلامی واحد تبریز
آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
آزاد اسلامی واحد قم
آزاد اسلامی واحد مشهد
آزاد اسلامی واحد همدان
اصفهان و علوم پزشکی اصفهان
ایلام
بناب
بوعلی سینا همدان
تبریز
تهران
تربیت دبیر شهید رجایی
حکیم سبزواری
زنجان
سیستان و بلوچستان
شهید مدنی
شهید باهنر کرمان
صنعت نفت اهواز
صنعتی بیرجند
صنعتی سهند
صنعتی سیرجان
صنعتی قم
علوم پزشکی اردبیل
علوم پزشکی زاهدان
علوم پزشکی شیراز
علوم پزشکی کرمان
علوم پزشکی مشهد
علوم پزشکی همدان
علوم پزشکی یاسوج
علوم پزشکی گیلان
فردوسی مشهد
فرهنگیان مشهد
بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
قم
کاشان
کردستان
رازی کرمانشاه
گیلان
لرستان
محقق اردبیلی
مراغه
ملایر
منتظری مشهد
هنر اصفهان
ولیعصر رفسنجان
یزد
آزاد اسلامی واحد نجف آباد
آزاد اسلامی واحد زاهدان
آزاد اسلامی واحد اردبیل
آزاد اسلامی واحد خوراسگان
آزاد اسلامی واحد شهرکرد
آزاد اسلامی واحد کردستان
آزاد اسلامی واحد تهران شمال
علوم‌ پزشکی زابل
فرهنگیان تبریز
فرهنگیان ایلام
فرهنگیان همدان
فرهنگیان کرمان
فرهنگیان گلستان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *