آخرین اخبار
اتحایه جامعه اسلامی دانشجویان

دستور رئیس قوه قضائیه در رابطه با اعمال مجازات‌های جایگزین حبس

تحقق مطالبه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از رئیس دستگاه قضا در جلسه دیدار ایشان با دانشجویان
اشتراک گذاری
20 دی 1400
152 بازدید
کد مطلب : 2747

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای :
معاونت حقوقی و پژوهشگاه دستگاه قضا در رابطه با ابعاد و زوایای اعمال مجازات جایگزین حبس با محوریت خدمات اجتماع محور، سنجش‌ها و ارزیابی‌های لازم را انجام دهند.
رئیس سازمان زندان‌ها اقدامات بسترساز برای گسترش مهارت آموزی و اشتغالزایی زندانیان را توسعه دهد.

مطالبه نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در جلسه رئیس قوه قضائیه با دانشجویان در خصوص احکام جایگزین :

راهکار دیگر، بهره گیری از ظرفیت مراکز نیمه آزادی است که مطابق ماده ۵۶ و ۵٧ قانون مجازات اسلامی، محکوم می تواند در زمان اجرای حکم حبس، فعالیتهای حرفه ای، آموزشی، درمانی و نظایر اینها را در خارج از زندان انجام دهد. وجود چنین مراکزی که مردان و زنان زندانی در آنها مشغول به فعالیت باشند، علاوه بر اینکه آسیب های ناشی از محکومیت را کاهش میدهد، موجب می‌شود تا زندانیان بتوانند با یادگیری حرفه و فن، پس از اتمام مدت محکومیت، با مهارتی خاص وارد اجتماع شوند و البته برای تحقق هرچه بهتر این مسئله، قوه قضائیه باید تدبیری کند تا فعالیت این افراد تا مدت مشخصی دنبال شود. همچنین.

وی گفت: لازم است آموزش های تربیتی و فنی و حرفه ای، در سیاست‌های اجرایی زندان زنان قرار گیرد؛ تا اولا محیط زندان از فضایی فاسد فاصله بگیرد و دوماً ضامن اصلاح مجرمین و ورود مفید آنها به اجتماع باشد.در این راستا، سوالی که مطرح است این است که قوه قضائیه برای باز اجتماعی شدن زندانیان، خصوصاً زنان پس از اتمام مدت محکومیت، چه برنامه ای دارد؟

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *