آخرین اخبار
طی نامه‌ای؛

سرانه غذای دانش‌آموزی در بودجه ۹۸ کفاف یک وعده غذا را هم نمی‌دهد

چند دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب‌به رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نکاتی را پیرامون بودجه ۹۸ یادآور شدند.
اشتراک گذاری
29 بهمن 1397
218 بازدید
کد مطلب : 760

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب‌ به رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ، نکاتی را پیرامون بودجه سال ۹۸ یادآور شدند.

این دفاتر در نامه خود به غلامرضا تاج گردون آورده‌اند: بار دیگر به ایام پایانی سال نزدیک شده‌ایم و روزهای حساس بررسی شیوه دخل‌وخرج بیت‌المال فرا رسیده است. همچون همه ملت بزرگوار ایران، چشم یازده میلیون دانش‌آموز، نزدیک به یک‌میلیون معلم و میلیون‌ها نفر از خانواده و اطرافیان اینان به عملکرد نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی است.

در نامه چند دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آمده است: ما فرزندان ملت در جنبش دانشجویی و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز به نمایندگی از خانواده بزرگ فرهنگیان کشور لازم می‌دانیم به‌اختصار نکاتی را پیرامون بودجه سال ۱۳۹۸به حضرتعالی و ان‌شاءالله از طریق شما به سایر نمایندگان یادآور شویم.

این دفاتر خاطرنشان کردند: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش که داروی شفابخش نظام آموزشی کشور است و لزوم اجرای آن تاکنون بارها و بارها مورد تأکید رهبر حکیم انقلاب، فرهنگیان، دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش و کارشناسان امر قرار گرفته برای تحقق یافتن نیازمند منابع مالی می‌باشد، این درحالی است که بعد از سال ۹۴ که ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه برای این امر تخصیص یافت دیگر منبعی برای تأمین مالی پیدا این سند در نظر گرفته نشد و ظاهراً قرار است این اتفاق در سال پیش رو نیز تکرار شود.

در این نامه آمده است: بحث نوسازی مدارس فرسوده و به‌طور ویژه تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی ایمن مبحثی بسیار ضروری و با فوریت بالاست تا از تکرار ماجرای کودکان مظلوم شین‌آباد و سیستان بلوچستان و … جلوگیری شود، تضمین سلامت جسمی دانش‌آموزان حداقل خواسته ملت از مسئولین مدارس می‌باشد، اگرچه وزیر محترم آموزش‌وپرورش از توافق این وزارتخانه با مجلس محترم جهت تأمین اعتبار ایمن‌سازی سیستم گرمایش مدارس تا دو سال آینده خبر داده‌اند اما به نظر می‌رسد برای حل این مشکل همتی بیشتر و زمانی کمتر نیاز است تا بار دیگر ملت ایران داغدار فرزندان خود نشوند.

دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان در این نامه بیان کردند: چنانکه مستحضرید هرساله بیش از ۹۰ درصد بودجه وزارت آموزش‌وپرورش به پرداخت حقوق پرسنل این وزارتخانه اختصاص می‌یابد و عملاً امکان چندانی برای اجرای طرح‌های لازم‌الاجرا و پیشرفت و توسعه این نهاد سرنوشت‌ساز باقی نمی‌ماند لذا اختصاص منابع مالی بیشتر برای وزارتخانه‌ای که هزینه کردن برای آن در حکم سرمایه‌گذاری ملی است ضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه آمده است: سرانه غذای دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی در بودجه ۹۸ مبلغ ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است! مبلغی ناچیز که کفاف یک وعده غذایی را هم نمی‌دهد! باتوجه به شرایط دانش‌آموزانی که در سنین رشد جسمی و ذهنی می‌باشند ضروری است در مبلغ فوق تجدیدنظر جدی صورت پذیرد.

این دفاتر در بخش پایانی این نامه خاطرنشان کردند: علاوه بر بحث تفصیلی پیرامون موارد فوق نکات فراوان دیگری نیز باقی مانده‌اند که طرح آنان در این نامه میسر نشده است، امید که موارد فوق موردتوجه حضرتعالی و دیگر مسئولان مربوطه قرار گیرد و اهتمامی شایسته به خواسته‌های قشر فرهیخته فرهنگیان و جنبش دانشجویی کشور را شاهد باشیم.

گفتنی است این نامه به امضای دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان یزد، مشهد، اصفهان و شهید رجایی تهران رسیده است.

روابط عمومی

اسلامی دانشجویان

دانشگاه‌های فرهنگیان یزد، مشهد، اصفهان و شهید رجایی تهران 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *