آخرین اخبار
زادمهر:

فتنه‌گران حاکمیت قانون و عدم صلاحیت دادگاه را بهانه می‌کنند

مدیرمسئول نشریه «هم‌شاگردی» گفت: برخی نشریات دانشجویی به‌‌صراحت و بنا به دستور عوامل بیرون از دانشگاه، قانون کشور را زیر پا می‌گذارند.
اشتراک گذاری
21 اسفند 1397
134 بازدید
کد مطلب : 776

محمد زادمهر در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا  با اشاره به یکی از نشریات دانشجویی که در برابر نظارت قانون، عملاً مطالب خلاف آن را منتشر کرده است، گفت: در این چهل سال، انقلاب اسلامی ایران فضایی را فراهم کرده است که در تمامی حوزه‌ها و به‌خصوص مطبوعات کشوری و نشریات دانشگاهی، آزاداندیشی و آزادی بیان کاملاً قابل‌مشاهده است.

وی افزود: اینکه یک نشریه دانشجویی در چند صفحه بتواند از حصر فتنه‌گران و زیر سؤال بردن قانون حاکمیت، صحبت کند، همان آزادی بیان است اما آزادی بیان به معنای هرج و مرج و دروغ گفتن نیست و آن‌ها تفاوتی برای این مسئله‌ قائل نیستند.

زادمهر با اشاره به این‌که اخیراً یکی از نشریات دانشجویی، با اشاره به واژه‌های حصر، درباره  تطهیر فتنه‌گران و انتخابات آزاد نوشته است، گفت: امروز شاهدیم که روزنامه‌ها، نشریات و مجلات در تعداد بسیار زیادی منتشر می‌شوند و همه می‌توانند به‌راحتی در جامعه انتقاد کرده و پیشنهاد بدهند که البته این مطالب باید در چهارچوب قانون باشد، در غیر این صورت مذموم خواهد بود.

وی ادامه داد: فعالان حوزه فرهنگی در بخش نشریات دانشگاهی، بایستی اول بررسی کنند که علت و دلیل حصر چیست و اساساً نظر شورای عالی امنیت ملی در این‌ باره چه بوده و در مورد حصر چه نظری دارند؟ متأسفانه قسمتی از آن حادثه را منتشر می‌کنند که مربوط به خودشان است و دیگر جوانب و بخش‌های دیگر جریان برایشان هیچ اهمیتی ندارد.

مدیرمسئول نشریه «هم‌شاگردی» تصریح کرد: آیا با دادگاهی شدن عوامل جریان ۸۸ این‌ها حکم دادگاه را خواهند پذیرفت و یا بهانه‌ها برای عدم صلاحیت دادگاه و عدم صلاحیت  قاضی را سر خواهند داد؟ این در حالی است که دستورهای شوراهای قانونی مملکت را قبول ندارند که در سال ۸۸ نیز نظر شورای نگهبان را قبول نمی‌کردند. چراکه امروز بهانه، حاکمیت قانون است و فردا بهانه صلاحیت قاضی  و دادگاه خواهد بود که صرفاً این بهانه‌ها، برای گمراه کردن اذهان عمومی است.

دبیر واحد روابط عمومی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: نظام جمهوری اسلامی به دنبال سکولار و لیبرال نیست، بلکه می‌خواهد احکام و حکومت اسلامی در جامعه را پیاده کند که در گام اول انقلاب بخشی پایه‌ریزی شده و گام‌های دیگر در بخش دوم این انقلاب برداشته خواهد شد.

زادمهر با اشاره به این‌که امروز اقتصاد کشور ما وضعیت مناسبی ندارد، گفت: این شرایط مربوط به ناکارآمدی دولت است و هیچ ارتباطی با انقلاب و ارزش‌های آن ندارد چراکه در جاهایی که ابزار‌های کنترلی دارند، آن‌‌طوری که می‌توانند، کنترل نمی‌کنند.

سردبیر سابق نشریه «ندای معلم» با اشاره به این‌که برخی افراد جایگاه شورای نگهبان را رد می‌کنند تا نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند، گفت: اگر شورای نگهبان نباشد همین برجام و لایحه‌های FATF و… در کمتر از ۱ دقیقه به تصویب می‌رسند و وضع بدتر از این می‌شود و اگر شورای نگهبان نباشد، هر شخصی با هر دیدگاه متفاوت یا مخربی می‌تواند به‌عنوان کاندیدا در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری شرکت کند که امروز برخی در تلاش هستند با رد جایگاه شورای نگهبان، جایگاه نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند تا هر آنچه را که به نفع خودشان است، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تصویب برسانند.

واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *