آخرین اخبار

متن سخنرانی امیر محمد کولانی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار با ریاست محترم جمهور

🔰متن سخنرانی امیر محمد کولانی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار با ریاست محترم جمهور ▫️بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ ▫️امروز، شانزدهم آذرماه، درست در مکانی ایستاده ایم که ۷۰ سال پیش دانشجویان آزادیخواه و استقلال […]

اشتراک گذاری
16 آذر 1401
64 بازدید
کد مطلب : 3843


🔰متن سخنرانی امیر محمد کولانی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار با ریاست محترم جمهور

▫️بسم الله الرحمن الرحیم
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

▫️امروز، شانزدهم آذرماه، درست در مکانی ایستاده ایم که ۷۰ سال پیش دانشجویان آزادیخواه و استقلال طلب ایرانی برای کوتاه نمودن دست استکبار جهانی از کشورمان با شلیک دژخیمان رژیم پهلوی در خون خود غلتیدند؛ حال تفاله های همان رژیم و همپالکی های منافق و تجزیه طلب آنان و داعشی های وطنی در پی آن اند در این روز ضد آمریکایی، دستورات اربابان خونخوار خود را برای تعطیل نمودن فضای کسب علم و دانش به غیر انسانی ترین شکل ممکن عملیاتی کنند. اما کور خوانده اند دانشجویان غیرتمند ایرانی همچون ایام پیروزی انقلاب اسلامی، رخداد های دهه شصت و دوران دفاع مقدس اینبار هم ظرف حیله و نیرنگ آنان را شکسته و اجازه نخواهد داد بار دیگر این سرزمین محل جولان مستکبرین آمریکایی و انگلیسی و اذناب آنان همچون منافقین بی وطن و مشتی رقاصه خود فروخته شود.

▫️جریان واپسگرای ضد انقلابِ سر در آخور لیبرالیسم و اومانیسم که تمام عقب ماندگی های مادی و معنوی دانشگاه های کشور مرهون لجاجت و خباثت اینان است نیز در این ایام، جدای از معاندین خارج نشین نبوده اند. همان واپسگرایانی که بر پیکر فخری زاده ها خندیدند ، علم و دانش جوانان این کشور را دفن، دانشمندان هسته ای کشور را اخراج کردند و پدید آورنده هولوکاست علمی کشور شدند باید روزی در پیشگاه خداوند و ملت شریف ایران زانو زده و پاسخگوی اعمال ننگینشان شوند.
قریب به سه ماه است که ایادی استکبار تمام توان خود را در ربودن آرامش و امنیت ملت عزیز ایران به کار گرفته اند. امنیت و آرامشی که در سایه همدلی و اسلام جویی همین مردم و با تقدیم صد ها هزار جوان و نوجوان حق طلب حاصل شده بود.

▫️سردمداران استکبار و امپریالیسم جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار پس از شکست های متعدد در مقابل ملت ایران و همچنین خدمات و توفیقات چشمگیر دولت سیزدهم در عرصه های داخلی و بین المللی در موضعی انفعالی به خیال خود خواستند زمین بازی را از اعماق خاک خود به داخل مرزهای ایران بکشانند، حاشا و کلا، مگر دانشجویان مومن و انقلابی مرده باشند که بگذارند خواب آرام به چشمان شما در کاخ سفید و باکینگهام و تل آویو و حیفا و ریاض بیاید.

▫️آقای رئیسی!
خدا را شاکریم که پس از سالیان متمادی میزبان رئیس جمهوری هستیم که غالب وقت خود را نه در طی مسافت بین ولنجک و سعد آباد، بلکه در مناطق دورافتاده ای از اندیکا و ملاعلی و احمدفداله و دلفان، و اکنون نیز در بین اجتماع دانشگاهیان در دانشگاه تهران می گذراند.آقای رئیس جمهور !
مولایمان امیر المومنین علی علیه السلام میفرمایند: هر کس عیب تو را برایت آشکار کرد ، او دوست توست .
درکنار همه تمجید ها نکاتی را از باب خیرخواهی عرض خواهم کرد.

▫️اول)
متاسفانه! با گذشت قریب به ۱۵ ماه از عمر این دولت و گذشت یک سال از جلسه روز دانشجوی سال گذشته، هنوز هم بسیاری از آن انتقادات پابرجاست، اعم از نقد انتصابات استانداران و معاونین برخی وزرا و همچنین ابقا بخش قابل توجهی از بانیان وضع موجود.

▫️دوم)
دولت حضرتعالی عالی در عرصه اطلاع رسانی، خصوصا اطلاع رسانیِ خدمات و توفیقات دولت آنچنان ضعیف عمل کرده که گاهی رهبری معظم انقلاب را مجبور به تبیین این خدمات کرده است.

▫️سوم)
متأسفانه صدای واحدی در حوزه اقتصاد از دولت شنیده نمی شود و این حاکی از تعدد مراکز تصمیم گیر اقتصادی و حاکمیت چندگانه در تیم اقتصادی دولت است که می بایست هرچه سریعتر درمان شود وگرنه باز هم شاهد تصمیمات خلق الساعه ای خواهیم بود که بدون در نظر گرفتن زیرساخت های اجرائی آن، زندگی و معیشت مردم را به صورت مستقیم تحت الشعاع قرار خواهد داد.

▫️چهارم)
شعار دولت شما از همان ابتدا، دولت مردمی بوده که تحسین مقام معظم رهبری را نیز در پی داشته است.
آقای رئیس جمهور کلید اصلی حل مشکلات، به میدان آوردن مردم است که جز با تمسک به ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی محقق نمی شود؛ اما نباید از این نکته غافل شد که پرداختن به این مسئله موجب بی‌توجهی به نقش نخبگان بعنوان حلقه‌های میانی و راهبر این حرکت مردمی نگردد.
نخبگان و دانشجویان برای آنکه بتوانند مردم و در نهایت کشور را در مسیر تمدن نوین اسلامی رهبری کند، باید هویت انقلابی_اسلامی داشته باشد و این هویت را با جان پذیرفته باشد؛ امام و انقلاب اسلامی در آن موقع این هویت را به جوان ما منتقل کرد ولی در حال حاضر وظیفه‌ و مسئولیت انتقال این هویت ناب به جوانان، برعهده‌ی نظام تعلیم و تربیت است که یک بخش آن در دانشگاه و بخش دیگر آن در آموزش و پرورش دنبال می‌گردد.

این نظام باید به گونه‌ای تنظیم گردد که دانشجوی ما هویت ایمانی و علمی را توأمان کسب کند، به صورتی که خروجی دانشگاه‌هایمان به نحو قاعده و نه استثناء شهید چمران‌ها باشند؛ جهان در یک پیچ تاریخی به سر می‌برد و نحوه‌ی عبور ما از آن، نقش کشور ما در نظم نوین جهانی را تعیین خواهد نمود؛ اما آنچه که سبب می‌شود ما از این مرحله‌ی حساس تاریخی با موفقیت عبور کنیم، منوط به آن است که هویت علمی و ایمانی با جان نخبه گره بخورد تا بتواند رهبری مردم را به نحو احسن به دست بگیرد و کشور را از این پیچ تاریخی با موفقیت عبور دهند.

▫️پنجم)
آقای رئیسی، شما رئیس شورای عالی فضای مجازی کشور هستید. این وضع فضای مجازی ست، نه قانونی دارد و نه حدی. خاک مجازی کشور را در فقدان یک برنامه جامع در این حوزه در اختیار دشمن قرار داده اید که لجن پراکنانی مواجب بگیر از شیوخ عرب جنوب خلیج فارس و کودک کشان غاصب قدس بر آن حکمرانی کرده و با دروغ پراکنی و کشته سازی، جوانان این سرزمین را برای به آشوب کشاندن ایرانمان تحریک می کنند.

▫️ششم)
فقدان یک گفتمان واحد، دولت را از برخورداری از یک راهبرد صحیح و کارآمد محروم ساخته و علیرغم آنکه بارها این تذکر داده شده و مورد سؤال قرار گرفته است، هیچگاه پاسخ قانع کننده ای به آن نداده اید. یکی از آسیب های فقدان گفتمان آن است که بدنه میانی دولت از افرادی انتخاب می شوند که همسویی لازم را در پیشبرد اهداف دولت با شخص حضرتعالی ندارند که منجر به پراکندگی امور و کندی حرکت به سوی تحقق اهداف عالی جمهوری اسلامی می شود. بعنوان مثال دبیران دو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی فاقد این همسویی هستند و تأکید می‌گردد هرچه سریعتر اقدامی در راستای بهبود این شرایط صورت گیرد.

▫️هفتم)
باروی کارآمدن دولت انقلابی انتظار بر این بود که به این امر مقام معظم رهبری مبنی بر در نظر داشتن پیوست خانواده در هر امری، جامه عمل بپوشانید؛ حال انکه شاهد به حاشیه رفتن و غفلت از این امر مهم اجتماعی در قوای سه گانه از جمله قوه مجریه هستیم. حال که پای خانواده به میان کشیده شد لازم است یک سوال را از محضرتان بپرسیم ،از ستاد ملی جمعیت چه خبر؟
آیا جلسات آن برگزار می شود یا آن هم مثل خیلی از تصمیمات آقایان از جمله قانون جوانی جمعیت که اجرای نیم بندی هم ندارد نمایش رسانه ای بود؟
آیا پیگیر این هستید که مصوبات این ستاد به انجام می رسد یا قراراست آنقدر خاک بخورد با که با بحران واقعی روبه رو شویم؟در اهمیت بحث زنان همین بس که کوتاهی ما در این عرصه هر آن شرایط را برای سو استفاده و ملتهب کردن جامعه توسط دشمن فراهم می کند.

▫️هشتم)
مسأله تشکیل دولت جوان حزب اللهی که تنها راه نجات کشور است، با واسطه بروکراسی حاکم بر کشور به عقلانی ترین و زیباترین شکل ممکن و با هدف زمینگیر کردن دولت شما به محاق رفته است و نتیجه آن استفاده از پیرمردانی در بدنه میانی دولت است که شاید کمترین قرابت فکری و اجرایی را با دولت شما ندارند.

▫️نهم)
آقای رئیس جمهور نسبت دولت شما با حوادث اخیر کشور چیست؟
متاسفانه برخلاف آنچه انتظار می رفت جز شما و برخی اعضا کابینه دولت، اظهار نظر صریحی درخصوص اتفاقات اخیر کشور نداشته اند و با توجه به آنکه حمایت بی چون و چرا از جمهوری اسلامی از وظایف هر انقلابی آزاده ای ست درخواست می شود تذکر جدی ای به مسؤولین دولتی داده و به ایشان منتقل بفرمائید در دفاع تمام قد از جمهوری اسلامی هیچ تقیه ای جایز نیست. و السلام علیکم و الرحمه و برکاته

#اتحادیه_جامعه_اسلامی_دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *