آخرین اخبار

متن سخنرانی سعید کرمی، عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار رئیس قوه قضائیه

🔰سعید کرمی، عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس قوه قضائیه: ▫️پرونده های باز را ببندید و گزارش دقیق به مردم بدهید تا اعتماد عمومی تقویت شود./هنگامی که قوه قضائیه بخواهد عدالت را اجرا کند صف اول حامیان آن ملت ایران خواهند بود.
اشتراک گذاری
16 آذر 1401
53 بازدید
کد مطلب : 3840


🔰سعید کرمی، عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس قوه قضائیه:

▫️پرونده های باز را ببندید و گزارش دقیق به مردم بدهید تا اعتماد عمومی تقویت شود./هنگامی که قوه قضائیه بخواهد عدالت را اجرا کند صف اول حامیان آن ملت ایران خواهند بود.

▫️باسمه تعالی
سلام علیکم سخن را این گونه آغاز میکنم. کسانی که در دام فتنه افتاده و صید فتنه گران می شوند، به تدریج از آرمانها و اصول اسلامی و دینی خود فاصله میگیرند و زمینه سلطه تفکرات و فرهنگ غیر ایمانی و اسلامی متناسب با زمانه خویش را بر جامعه دینی فراهم می آورند ؛ در همین راستا حضرت علی (ع) در نامه پر از حکمتش خطاب به مالک اشتر نخعی فرمود :
( للْحَقِّ دولَهً، للباطل جوله ) : حق جریان پیوسته دارد و باطل جولان مقطعی.

▫️گرامی میداریم یاد و خاطره شهدای مظلوم ۱۶ آذر و حوادث اخیر خصوصاً شهیدان دانشجو رضازاده و زینال زاده،وقایع تلخ و قابل پیش بینی چندی است که کام مردم را تلخ کرده است؛ جنون را به خیمه عقلانیت مردم کشانده ؛ گرگ از پوست میش رهیده و در نهایت آرامش مردم را گروگان گرفته است. وقایعی که از ابتذال مفاهیم عمیقی چون آزادی آغاز شد و با اغتشاشگریهای کوری همچون حادثه تروریستی شاهچراغ و شهادت حافظان و مدافعان امنیت به نقطه اوج خود رسید.

▫️جناب آقای اژه ای زمانی که قانون ؛ جایگاه خود را در میان مردم از دست بدهد ؛ آن روز بجای قانون و موازین اخلاقی ؛ عده ای با بی قانونی ؛ هرج و مرج و بی اخلاقی را عرضه خواهند کرد. دستگاه قضایی باید برای وحوش تجزیه طلب و جانورانی که به جان و مال و ناموس مردم تعرض کردند ؛ اشد مجازات را در نظر بگیرد. اغتشاشگرانی که زن را به عنوان بهانه ای برای فروپاشی اخلاق و معنویت در جامعه و دست آویزی برای هجمه علیه نظام و سلب امنیت مردم قرار دادند. بعضا شاهد آن بوده ایم که در برخورد با یک مفسده خُرد که شاید چندان اثری بر موضوعات کلان اجتماع نداشته است برخورد جدی صورت گرفته در حالیکه بعضی از مفسدان ؛ سختی شمشیر دستگاه قضا را احساس نکرده اند.

▫️در همین اتفاقات اخیر دیدیم که افرادی با اثرگذاری بالای اجتماعی در فضای مجازی مردم را به جنگ مسلحانه و ایجاد بی نظمی و ناامنی تشویق کردند.آیا این مصداق تشویش اذهان عمومی نیست؟
مگر وظیفه دستگاه قضایی برخورد بازدارنده با این مجرمین نیست؟

▫️البته آقای قاضی ما نیز قائل به مرزبندی بین اغتشاش و اعتراض میباشیم و حتی در بین اغتشاشگران نیز مابین فریب خوردگان ساده لوح و مغرضان مواجب بگیر تفاوت قائلیم که همه اینها باید در روند دادرسی دستگاه شریف قضایی تاثیر گذار باشد.
نه افراط کنید و نه تفریط ؛ حکم عادلانه ، قاطعانه و بازدارنده بدهید.

▫️آقای قاضی اقدامات بسیاری از دستگاه قضایی در این ایام ؛ شایسته تقدیر است؛ اما وجود انبوه پرونده های باز و مسائل حل نشده جایگاه قوه را در بین آحاد مردم خدشه دار میکند.
از جمله این مسائل میتوان به داستان تلخ ورزشگاه امام رضای مشهد ، حادثه متروپل آبادان ، سقوط هواپیمای اوکراینی و ماجرای اخیر آتش سوزی در زندان اوین اشاره کرد که البته برای این مورد پیشنهاد می گردد با حضور هیأتی از تشکلهای دانشجویی ؛ وقایع زندان اوین را به مردم اطلاع رسانی کنید. آقای رئیس تا پروندههای باز را نبسته و گزارش دقیق آن را به مردم ارائه ندهید اعتماد عمومی به نهاد قضایی کشور ترمیم نخواهد شد .

▫️در پایان خدمت شما عرض میکنم هنگامی که قوه قضاییه بخواهد عدالت را اجرا کند ؛ صف اول حامیان آن ؛ ملت شریف ایران و دانشجویان مسلمان انقلابی خواهند بود ؛ ان شا الله. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

#اتحادیه_جامعه_اسلامی_دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *