آخرین اخبار

مهندس محمدرضا باهنر:حکمرانی یعنی دولت تلاش خود را به کار گیرد و رضایت مردم را کسب کند اما هدف غایی آن منافع دراز مدت مردم باشد

باید ایرادات ساختارها را بررسی کنیم؛ بعضی از ساختارها به تجدید نظر نیاز دارد. نظام قانون‌گذاری و مجلسی که باید تشکیل دهیم خاستگاه آن حزبی، قومیتی، صنفی و... است که خاستگاه این مجلس ملی نیست.
اشتراک گذاری
18 اسفند 1401
2 بازدید
کد مطلب : 4048


🔻سی و سومین همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان «دانشگاه اسلامی، تحول حکمرانی، تحقق دولت اسلامی»

💠 مهندس محمدرضا باهنر، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی

🔶 باید ایرادات ساختارها را بررسی کنیم؛ بعضی از ساختارها به تجدید نظر نیاز دارد. نظام قانون‌گذاری و مجلسی که باید تشکیل دهیم خاستگاه آن حزبی، قومیتی، صنفی و… است که خاستگاه این مجلس ملی نیست. چرا که در مجلس از میان ۲۹۰ نفر نماینده تعداد اندکی از آن‌ها منافع ملی را بر منافع حزب، صنف، دسته و… ترجیح می‌دهند. در واقع ساختار به نحوی است که امکان این امر را فراهم نمی‌کند.

🔶 برخی رویکردهای ما ایرادات اساسی دارد که باید در آن تجدید نظر کنیم. بسیاری از اوقات منافع مردم با رضایت کوتاه مدت مردم در تضاد است. حکمرانی یعنی دولت تلاش خود را به کار گیرد و رضایت مردم را کسب کند اما هدف غایی آن منافع دراز مدت مردم باشد نه صرفا نان امشب مردم؛ کما اینکه حکمران باید به فکر نان شب مردم، آرزوهای میان‌مدت و درازمدت مردم باشد.

🔶 امروز یک اتحاد بین‌المللی علیه نظام به وجود آمده است و از هرکدام از جنگ‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و … عبور کرده‌ایم. لذا برخی از عملکردهای ما باید اصلاح شود، اداره کردن یک کشور نیروی توانمند می‌طلبد.

#اتحادیه_جامعه_اسلامی_دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *