آخرین اخبار

پیام تیرانداز «مدیرعامل خبرگزاری فارس»:من و شما کارمان باید این باشد به جای این که فقط فکر کنیم که فلان مسئله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنیم، ‌جامعه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمتی ببریم که فرآیند تعقل در آن اتفاق بیفتد.

▫️مبنا و قاعده کار رسانه‌های ضدانقلاب این است: مخاطب نباید فکر کند! دعوای اصلی ما با جریان مقابلمان اینجاست. او می‌گوید بشر فکر نکند، ما عده‌ای فکر کنیم و شما مصرف‌کننده باشید. در همه امور، ما در قرآن 260-270 آیه فقط در خصوص تعقل و تفکر داریم. یک ساعت تفکر برتر از 70 سال عبادت است، ‌برای چه؟ برای اینکه بفهمیم، کارهایمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بررسی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محاسبه کنیم.
اشتراک گذاری
30 مهر 1401
125 بازدید
کد مطلب : 3687

💠مجمع ماهانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان | مهرماه ۱۴۰۱

🔰پیام تیرانداز «مدیرعامل خبرگزاری فارس»:

▫️من و شما کارمان باید این باشد به جای این که فقط فکر کنیم که فلان مسئله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنیم، ‌جامعه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمتی ببریم که فرآیند تعقل در آن اتفاق بیفتد.

▫️همان طور که مستحضرید ماجرای اخیر پیچیدگی‌های خاصی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت که خیلی از افراد و تحلیل‌گران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در یکی دو هفته اول منفعل کرد. ما که در خبرگزاری طبیعتا رجوع می‌کنیم به تحلیل‌گران یک گیجی مشخصی را بین این افراد می‌دیدیم.

▫️ما با یک سری از جوانانی مواجهیم که غرب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آمال و آرزوی خودشان دیده‌اند. بعد که از آنها می‌پرسیم غرب چه چیزی دارد می‌بینیم که از سریال‌ها و فیلم‌های هالیوودی توضیح می‌دهند.

▫️یکی از تعبیرهای اشتباه این است که جنگ، جنگ رسانه‌ای است اگرچه به یک معنا این حرف درست است. اما اگر همه جنگ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در فضای رسانه ببینیم دچار خطا می‌شویم. مثل صحنه نمایش است. شما دو بازیگر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در صحنه می‌بینید ولی نمی‌دانید پشت این صحنه کارگردان، ‌تهیه کننده و نویسنده وجود دارد. در رسانه تحرکاتی دیده می‌شود اما اینجا فقط با رسانه نمی‌توان مقابله کرد.

▫️مبنا و قاعده کار رسانه‌های ضدانقلاب این است: مخاطب نباید فکر کند! دعوای اصلی ما با جریان مقابلمان اینجاست. او می‌گوید بشر فکر نکند، ما عده‌ای فکر کنیم و شما مصرف‌کننده باشید. در همه امور، ما در قرآن ۲۶۰-۲۷۰ آیه فقط در خصوص تعقل و تفکر داریم. یک ساعت تفکر برتر از ۷۰ سال عبادت است، ‌برای چه؟ برای اینکه بفهمیم، کارهایمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بررسی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محاسبه کنیم.

#اتحادیه_جامعه_اسلامی_دانشجویان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *