کدخبر - 46821398/03/01 15:24
قلعه‌نوی در گفتگو با آنا:

هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: هدف جنگ هیبریدی علیه ایران اقدامات نظامی نیست بلکه تضعیف انسجام اجتماعی و ایجاد شکاف و اختلاف است.

رضا قلعه‌نوی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در رابطه با شیوه‌های جدید جنگی دشمنان در تنش و تخاصم علیه ایران گفت: جنگ هیبریدی «ترکیبی» شیوه و روش جدید جنگی است و به این وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن دشمن به‌طور هم‌زمان و هماهنگ از سلاح‌های متعارف، تاکتیک‌های نامنظم، تروریسم و رفتار جنایی در فضای نبرد برای به دست آوردن اهداف خود (تغییر نظام) استفاده می‌کند. این شیوه از جنگ دربرگیرنده ادغام جنگ متعارف و غیرمتعارف است و در آن نه‌تنها بازیگران اصلی «دولت-ملت» بلکه بازیگران غیردولتی موردحمله سخت یا نرم قرار می‌گیرند.

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: ابزارها از ديپلماسی تا جنگ نظامی را در هشت قسمت شامل می شود: ديپلماسی، جنگ اطلاعاتی و پروپاگاندا، حمايت از نابسامانی‌ها و شورش‌های محلی، نيروهای نامنظم و چريکی، نيروهای ويژه، نيروهای کلاسيک نظامی، جنگ اقتصادي و حمله‌های سايبری.

وی افزود: هدف جنگ هیبریدی اقدامات نظامی نیست بلکه تضعیف انسجام اجتماعی و ایجاد شکاف و اختلاف در کشور هدف است نمونه موفق از جنگ‌های هیبریدی می‌توان به جنگ روسیه در اوکراین است بعد از ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ هیبریدی علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران توسط استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل به رهبری ایالات‌متحده آمریکا به راه انداخته‌شده است جنگ هیبریدی که از سال ۲۰۱۲ عربستان و ایالات‌متحده علیه ایران برای بی‌ثبات کردن کشور از ضعف‌های ساختاری، گسل‌های اجتماعی و ناکارآمدی‌های اقتصادی تا با ایجاد ناآرامی در این کشور، حکومت‌ را به تغیر رفتار وادار کند. یکی از بهترین راهکار بازدارنده جنگ‌های هیبریدی، ایجاد تمدن‌سازی اسلامی است.


واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید