آخرین اخبار
طی نامه ای؛

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تبعیض نژادی مرگ‌آور در آمریکا را محکوم کرد

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از قتل سیاه پوستان آمریکا، تبعیض نژادی مرگ‌آور در این کشور را محکوم کرده و خواهان اجرای عدالت در خصوص رسیدگی به این جنایات شد.
اشتراک گذاری
13 خرداد 1399
121 بازدید
کد مطلب : 1060

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از قتل سیاه پوستان آمریکا، تبعیض نژادی مرگ‌آور در این کشور را محکوم کرده و خواهان اجرای عدالت در خصوص رسیدگی به این جنایات شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

سال هاست که نظام سرمایه داری، با استثمار و بهره کشی از ملت‌های دیگر، بنای تمدنی خود را برپا نموده است. امّا آنچه که تا به امروز در ادوار گذشته؛ شاهد آن هستیم، موضوع حقوق بشر، به ابزاری برای بهره برداری‌های سیاسی در سطح بین المللی تبدیل و از معنای واقعی خود فاصله گرفته است.

در طول نیم قرن گذشته، هرجا که در میان ملت‌های آزاده، عده‌ای مزدور و متجاوز به حقوق مردم، به سزای اعمال خود می‌رسند و یا سیاست‌های یک کشور در جهت مبارزه با تروریسم قرار می‌گیرد، کانون فعلی نظام‌های آزادیخواهِ غرب، در مجامع جهانی به بهانه واهی حقوق بشر ندای اعتراضی و حمایتی خود را بلند می‌کند.

تا چند سال پیش گمان ناظران جهانی برآن بود که باد نژادپرستانه آمریکا، فروکش می‌کند لکن، راه یابی «دونالد ترامپ» به کاخ سفید، جامعه آمریکا را باردیگر در معرض درگیری‌های نژادی جدیدی قرار داده است. در حالی که رئیس جمهوری آمریکا، هر روز به بهانه عدم رعایت حقوق بشر، یکی از کشور‌های مستقل جهان را مورد نکوهش قرار می‌دهد، رفتار‌های وحشیانه دولت آمریکا برای خاموش کردن اعتراضاتی که خواهان حقوق برابر برای همه شهروندان هستند، نشان از بی اعتنایی به قوانین بین المللی و تناقض با ادعای صیانت از حقوق بشر دارد. تدابیری که با تهدید دستور تیراندازی یا بازداشت از سوی ترامپ، بر وخامت اوضاع افزوده است.

گسترده‌تر شدن اعتراضات در پی قتل یک جوان سیاه پوست و به آتش کشیده شدن پرچم ایالات متحده؛ توسط معترضان در شرایطی که صدای شکستن استخوان‌های فلسفه اجتماعی غرب، بیشتر از پیش به وضوح شنیده می‌شود، برگ دیگری در عرصه نمایش اخلاق عمومی را بر کارنامه شکست خورده این کشور، افزود.

رخداد‌های اخیر حاکی از آن است که برخلاف فضاسازی‌های غیر واقع در میان افکار عمومی جهان مبنی بر قدرت و عظمت آمریکا در همه زمینه ها، آمریکا در منحط‌ترین دوران خود و نقطه زوال قرار گرفته است. از شرمساری آمریکا در موشک باران پایگاه عین الاسد توسط غیورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تا استیصال و درماندگی آمریکا از حضور مقتدرانه نفتکش‌ها با پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریای کارائیب و همچنین مشکلات داخلی آمریکا در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و … همگی گواه برافول تمدن غربی می‌باشد.

واقعیت‌هایی از قبیل غارت فروشگاه‌ها و مواد غذایی و بهداشتی و همچنین مصادره و توقیف اقلام بهداشتی دیگر کشور‌ها که از دل بحران کرونا نمایان گشت، بر توحش غربی‌ها صحه گذاشت. نکته حائز اهمیت آن است که جدال امروزی تمدن‌ها به خوبی ماهیت متوحشانه و نژاد پرستانه نظام‌های غربی و دروغ رسانه‌های همسو را در مقابل عدالت محوری و مساوات انسانی فارغ از هر رنگ و نژاد در دین مبین اسلام ترسیم کرده است. مُهر تایید این وضعیت فعلی را در بیانات و پیش بینی‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبری معظم انقلاب مبنی بر افول غرب، می‌توان دید.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی، ضمن ابراز تأسف از قتل سیاه پوستان، تبعیض نژادی مرگ آور در آمریکا را محکوم کرده و خواهان اجرای عدالت در خصوص رسیدگی به این قتل‌ها از سوی مقامات آمریکایی بوده و می‌بایست برای شنیده شدن صدای معترضان و آمریکایی‌های رنج دیده، محدودیت رسانه‌ها سریعاً متوقف گردد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
واحد روابط عمومی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *