آخرین اخبار
رشید در گفت‌وگو با فارس:

حضور ترامپ فرصتی برای جمهوری اسلامی است که در مقابل آمریکا بیشتر قدعلم کنند

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اقتصادی بودن ترامپ احتمالاً رفتار خارجی و سیاست بین‌المللی کشورش را تضعیف خواهد کرد و فرصتی برای جمهوری اسلامی است که در مقابل آمریکا بیشتر قدعلم کند.
اشتراک گذاری
25 آبان 1395
135 بازدید
کد مطلب : 114

به گزارش جادنیوز، مسعود رشیدپور عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس درمورد انتخابات آمریکا و مواضع ترامپ تصریح کرد: به قول رهبر معظم انقلاب ماهیت سخیف و پلید آمریکا در این امر مشخص شد.

وی اضافه کرد: نامزدهای انتخابات آمریکا برای رسیدن به قدرت از هیچ کاری فروگذار نبودند. این در نگاه اول برای کشوری که خود را ابرقدرت می‌داند یک ننگ است که نامزدهای ریاست جمهوری آن چنان فسادهایی را در کارنامه خود دارند.

رشید اضافه کرد: اما ننگ‌آورتر از فساد نامزدهای آمریکا این است که عده‌ای در داخل کشور از رأی آوردن کلینتون خوشحال بودند و منافع خود را در پیروزی یکی از نامزدها می‌دیدند و یک جریان خاص در نشریات و مطبوعات خود تیتر پیروزی کلینتون را زدند.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: عده‌ای در داخل فکر می‌کردند با پیروزی کلینتون در آمریکا قرار است اتفاقی در کشور ایران رخ دهد. سوال اینجاست که این افراد کور هستند و نمی‌فهمند که رفتار آمریکا با حضور اشخاصی چون بوش، اوباما و ترامپ فرقی نمی‌کند.

رشید اظهار داشت: این افراد نمی‌دانند پس از گذشت ماه‌ها از اجرای برجام عملاً هیچ خیری عاید ما نشده است و آمریکا وعده‌های پوشالی داد و در آن بدعهدی کرد. برخی از اتنخابات آمریکا قصد کاسبی داشتند.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: یک عده خودفروخته در داخل کشور برای ارتزاق خود به آمریکا متوسل می‌شوند و منتظر هستند ببینند در آنجا چه اتفاقی می‌افتد و قبل از اعلام نتیجه تیتر روزنامه‌های خود را تفکری قرار می‌دهند که دوست دارند آن را گسترش دهند.

رشید تصریح کرد: سیاست‌های آمریکا را اصلاً دولت این کشور تعیین نمی‌کند و دارای مسیر مشخص است و بین هیلاری کلینتون و ترامپ تفاوتی وجود ندارد. ترامپ شخصیت سیاسی نیست بلکه شخصیت اقتصادی است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت:‌ برآورد این است که ترامپ به دنبال تحول در رفتارجهان نیست، بلکه آنچه تا به امروز در نطق‌های خود آورده است تنها نقد تحولات جهانی است.

وی ادامه داد: اقتصادی بودن ترامپ احتمالاً رفتار خارجی و سیاست بین‌المللی کشورش را تضعیف خواهد کرد و فرصتی برای جمهوری اسلامی است که در مقابل آمریکا بیشتر قدعلم کند.

رشید خاطرنشان کرد: قدرت دیپلماسی آمریکا در این چهار سال ضعیف خواهد شد و می‌تواند ابزاری برای قدرت بیشتر ایران باشد.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: برجام عملا لغو شده است ما کارهای خود را انجام می‌دهیم و آمریکا نیز کارهای خود را. بهتر است فارغ از بحث‌های سیاسی تاریخ انقضاء آن را رقم بزنیم تا اوضاع بهتر شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *