کدخبر - 12491396/02/16 23:13
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید منتظری مشهد:

آقای وزیر؛ معدنچیان جان باخته حتی بیمه هم نبودند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید منتظری مشهد با انتشار بیانیه‌ای در خصوص کشته شدن کارگران معدن بیان کرد: آقای وزیر؛ معدنچیان جان باخته حتی بیمه هم نبودند.
به گزارش جادنیوز وبه نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، در متن بیانیه جامعه اسلامی دانشکده منتظری مشهد در پی کشته شدن کارگران معدن در گلستان آمده است: هنوز چندی از روز کارگر نگذشته است که خبر انفجار معدن و جانباختن تعدادی از معدن چیان قلبمان را به درد آورد.

 

چیزی که بیشتر از این فاجعه باعث تاثر ما شد این بود که از شرایط سخت و طاقت فرسایی که اکثر کارگران زحمتکش معدن با آن دست و پنجه نرم می کنند، باخبر شدیم.

 

 اینکه از حداقل حقوق مالی و معنوی برخوردار نیستند.

 

اینکه باید ماه ها منتظر پرداخت همین مختصر حقوقشان باشند.

 

 اینکه از حداقل امکانات و تجهیزات فنی و ایمنی بی بهره اند.

 

 اینکه بوی گاز استشمام شود، اما معدن تخلیه نشود و مسئله جدی گرفته نشود.

 

انگار شلاق خوردن، خودسوزی، حبس، اخراج از کار، بیماری های شدید تنفسی و پوستی و در نهایت مرگ در زیر آوار و بی توجهی مسئولین جزو بدیهیات این شغل است.

 

البته تعجبی هم ندارد، مسئولینی که صدای فقر و فریاد مردم را نمی شنوند چگونه صدای شکایت و گله معدنچیان میخواهد به گوششان برسد.

 

صرفا جهت اطلاع آقای وزیر معدنچیان جان باخته حتی بیمه هم نبودند.

 

ما دانشجویان دانشگاه منتظری ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همکاران و خانواده عزیزان سفرکرده، خواستار رسیدگی هر چه سریعتر و برخورد قاطع و محاکمه خاطیان و عاملین این حادثه دلخراش و همچنین جلوگیری از تکرار این دست حوادث هستیم.

 

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید