کدخبر - 14371397/06/03 12:45
امیر معصومی

برجام، خسارت یا جهالت؟

هرگز فراموش نمی‌کنیم که می‌گفتند انرژی هسته‌ای می‌خواهیم چه کار؟ ملت نان ندارند بخورند اینها دنبال فشفشه بازی‌اند. هر قدر رهبر انقلاب گفت که انرژی هسته‌ای بهانه است، اصل نظام نشانه است، غرب دنبال عقب نگه داشتن ماست، هر قدر گفت در آینده ما و نسل‌های ما به این صنعت احتیاج دارند، سوخت فسیلی رو به اتمام است، نادان‌ها می‌گفتند: «به فرض این که بمب اتم هم ساختید، بعدش چی؟ کره شمالی هم بمب اتم دارد مردمش بدبختند»؛ هر قدر آقا گفت ما نیاز به بمب نداریم، فتوی داد سلاح کشتار جمعی حرام است؛ زیباکلام‌ها می‌گفتند دست روحانی را باید ببوسیم که ما را از چاه ویل هسته‌ای نجات داد! عده زیادی از کارشناسان کشور این مسائل را بارها گوشزد کردند اما ۵۴ فحش (بی‌شناسنامه، کاسبان تحریم و ...) از دولت و حامیان برجام خوردند و به آنها گفتند که شما تعامل‌ستیز هستید و بروید به جهنم.
نظام برای آینده برنامه داشت با ساخت سه آب شیرین‌کن هسته‌ای با دانش جوانان خودمان در نوار ساحلی جنوبی کشور و استفاده از برق هسته‌ای برای پمپاژ آن به عمق کشور، درصد قابل توجهی از مشکلات بی‌آبی ما حل می‌شد و نیازی به برجام برای حل مشکل آب خوردن نداشتیم! دو سال دیگر اگر مقاومت کرده بودیم، الان به نقطه شکوفایی و پیشرفت رسیده بودیم، تحریم‌ها بی‌اثر شده بود! حالا انرژی هسته‌ای را دادید رفت، رفاه بیشتر شد؟ دلار هزار تومان شد؟ سکه ارزان شد؟ ترس از جنگ نداشته باشید و گول مذاکره با پیش شرط و بدون پیش شرط آمریکا را نخورید و به گفته رهبر عزیزمان :«جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد»، چون دشمن می‌داند اگر یکی بزند، 10 تا می‌خورد و صددرصد جنگ به ضرر شروع کننده جنگ است.
برجام خسارت بود، اما عبرت نگرفتن از آن جهالت است؛ دنبال تصویب FATF، مذاکرات موشکی و... برای حل مشکلات و رفع تحریم‌ها نباشید؛ نگاهتان به داخل کشور باشد، از توان و دانش داخلی استفاده کنید، از مدیران جوان و جهادی در رأس امور بهره ببرید نه از مدیران رانت‌خوار بی‌مصرف، مانند بخش نظامی کشور که به فرمان رهبر انقلاب عمل کرده و به این شکوفایی و این سطح از توان بازدارندگی رسیده است، عمل کنیم، ان‌شاء‌الله از این برهه سخت و حساس تاریخی عبور خواهیم کرد.

امیر معصومی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید