کد خبر : 1555

تاریخ انتشار : 1397/09/09 14:35

کاظمی در گفتگو با آنا؛

دولت به‌دنبال حذف تشکل‌های منتقد و مهندسی کردن مراسم ۱۶ آذر است

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان اعلام کرد:‌ دولت به‌دنبال حذف تشکل‌های منتقد و مهندسی کردن مراسم ۱۶ آذر است.

محمد‌حسین کاظمی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در تقویم جمهوری اسلامی ایران ۱۶ آذر مزین به نام دانشجو است، اتفاقاتی که در این روز مهم افتاده است، وظیفه و رسالت‌های یک دانشجو که نخبه و برگزیده جامعه است را مشخص می‌کند.

وی افزود: دانشجو شخصی است که جریان ساز است و تحول می‌آفریند ولی متأسفانه عده‌ای سعی دارند ۱۶ آذر فقط در تقویم‌ها باقی بماند و رسالت‌های دانشجویی فقط در برگزاری مراسم خلاصه شود.

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد:‌ تأسف‌بارتر از این‌که رأس این اقدامات دولت محترم است، دولتی که به‌جای تریبون دادن به اتحادیه‌های رسمی دانشجویی کشور و حاضر شدن در جمع دانشجویان و شنیدن حرف‌ها و نقدهای دلسوزانه آنان، سعی در فرار از دانشجویان و مهندسی کردن این روز مهم می‌کند.

کاظمی گفت: خبرهایی که به دست رسید حاکی از این بوده که رئیس‌جمهور محترم امسال نیز همچون سال گذشته  در یکی از استان‌ها و این بار در دانشگاه علوم پزشکی سمنان در مراسم ۱۶ آذر شرکت می‌کنند. دانشگاهی که برخی از تشکل‌های بزرگ و تأثیرگذار کشور دفتر و نماینده‌ای در آن ندارند و این یعنی حذف تشکل‌های منتقد و مهندسی کردن مراسم ۱۶ آذر.

وی اضافه کرد: دولت محترم اگر به عملکرد خود مطمئن است به اتحادیه‌های دانشجویی که نماینده ندارند نیز تریبون دهد و پاسخگوی مطالبات دانشجویی باشد.

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان تأکید کرد: دانشجو چیز زیادی نمی‌خواهد، دانشجو می‌خواهد به رسالت خود عمل کند،  می‌خواهد وعده‌های انتخاباتی منتخب مردم را تَکرار کند و برایش یادآوری کند و  بداند که ضعف‌ها در کجا است و چرا اصلاح نمی‌شود؟ چرا سیاست خارجی شکست خورده است، چرا بیمه سلامت شکست خورده ؟ وضعیت محصولات تراریخته به کجا رسیده؟ چرا چرخ هسته‌ای و زندگی مردم نمی‌چرخد؟ چرا پول ملی اینقدر بی‌ارزش شده است؟ و هزاران سؤال دیگری که باید صریح و بی‌پرده از شخص اول اجرایی کشور پرسیده شود و رئیس‌جمهور نیز باید در مقام پاسخگویی حاضر شود.


واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1