کد خبر : 2640

تاریخ انتشار : 1397/12/28 12:07

صالح پور در میزگرد «نسبت جنبش دانشجویی با بیانیه گام دوم انقلاب» :

امیدواریم بیانیه گام دوم برای مسئولان مانند اسناد بالادستی دیگر نشود

سیدعلی صالحی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در این میزگرد گفت: برخی‌ها می‌گفتند انقلاب به 40 سالگی نخواهد رسید ولی همه ما دیدیم که انقلاب اسلامی با قدرت تمام جشن 40 سالگی خود را جشن گرفت.

سیدعلی صالحی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در این میزگرد گفت: برخی‌ها می‌گفتند انقلاب به 40 سالگی نخواهد رسید ولی همه ما دیدیم که انقلاب اسلامی با قدرت تمام جشن 40 سالگی خود را جشن گرفت.

صالح پور افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مسیر آینده انقلاب را مشخص می‌کنند و توصیه‌هایی را برای ما دارند که باید به آنها توجه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتقال آرمان‌ها به نسل بعد گفت: مقام معظم رهبری در بخش ابتدایی بیانیه بارها آرمان‌ها را برای نسل بعد بیان می‌کنند. چون نسل جوان است که باید طبق این آرمان‌ها مسیر را ادامه دهد.

این فعال دانشجویی افزود: علت موفقیت انقلاب اسلامی این است که مردم سالاری در ان وجود دارد، چیزی که در انقلاب‌های دیگر وجود نداشت. مشارکت مردمی که در انقلاب اسلامی وجود دارد در هیچکدام از انقلاب‌هایی اتفاق افتاد وجود نداشت.

 دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه این نشست گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک سند بالادستی است که سیاست‌های کلی نظام را مشخص می‌کند و امیدواریم این بیانیه مانند اسناد بالادستی دیگر برای مسئولان نشود و آنها برای تمام تصمیمات خودشان بر اساس این بیانیه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اگر قرار است اصلاحات سازنده باشدو گام دوم انقلاب رو به جلو حرکت کنیم مسئولان باید این بیانیه را سرلوحه کار خودشان کرده و در روی میزهای خود قرار دهند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بود که به تحقیرها پایان داد همانطور که در بیانیه آمده یک زمان عمق استراتژی ما این بود که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنیم ولی امروز در مرزهای اسرائیل قرار داریم.

وی ادامه داد: گاهی می‌بینیم مسئولان ما دچار اشتباه محاسباتی می‌شوند و معلوم نیست این موضوع چه وقت قرار است تمام شود. در گام دوم انقلاب باید جلوی چنین اشتباهاتی را گرفت.

صالح‌پور اظهار داشت: استفاده از جوانان در گام دوم انقلاب می‌تواند ایران را به قله‌های پیشرفت برساند . مقام معظم رهبری هم در بیانیه و هم در سخنان اخیر خود بارها به موضوع جوانگرایی اشاره کردند و در گام دوم باید میدان را برای ورود جوانان هموار کرد.

 دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه با اشاره به وجود ناامیدی در برخی مسئولان گفت: نباید بگذاریم این ناامیدی به مردم هم تزریق شود. مسئولان هم اگر واقعا امیدی به آینده ندارند بهتر است میدان را به نیروهای امیدوار واگذار کنند.

وی درباره مشکلات اقتصادی هم گفت: متاسفانه عملکرد ضعیف مسئولان در حوزه اقتصادی مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است. متاسفانه برخی از مسئولان منافع خود را به منافع ملی ترجیح می‌دهند و در چنین مسائلی مشکلات را بیشتر کرده است.

صالح‌پور تاکید کرد: اگر اینگونه نیز باشد که عده‌ای با بر هم ریختن اوضاع اقتصادی کاری کنند که مجبور شویم به دامن غرب و آمریکا پناه ببریم خطائی غیرقابل بخشش است.

وی گفت: امروز راه حل مشکلات اقتصادی این است که درونزا شویم. این است که به توان داخلی و ظرفیت‌های کشور توجه کنیم.

صالح‌پور یادآور شد: باید بیانیه گام دوم به درستی تحلیل شود باید در بحث عدالت و مبارزه با فساد به صورت جدی وارد شویم. ما در جمهوری اسلامی به شدت به بحث عدالت احتیاج داریم زیرا برای مبنای دینی دارد و البته عدالت نباید مبنای غوغاسالاری ها شود.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: در بحث فساد اگرچه مشکلاتی وجود دارد ولی نسبت به گذشته و برخی کشورها عمکلرد انقلاب اسلامی قابل دفاع است. عدالت هم بدون مبارزه با فساد محقق نمی‌شود.

وی گفت: نباید به بهانه عدالتخواهی همه چیز را سیاه نشان دهیم و بذر ناامیدی در جامعه بپاشیم. این حق مردم است که مسئولان فاسد توسط قوه قضائیه محاکمه شوند. قوه قضائیه هم لازم است برای برقراری عدالت با مفسدان هیچ گونه  مسامحه نداشته باشد.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: مطالبات جنبش دانشجویی از مسئولان باید تخصصی باشد و ما باید به این سمت برویم که مطالبات ما مستدل و تخصصی باشد.

صالح‌پور در رابطه با مرزبندی با دشمنان هم گفت: در این رابطه باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم. باید از تجربیات گذشته مخصوصا در رابطه با معاهدات و توافقاتی که با غرب و آمریکا داشته‌ایم درس بگیریم.

وی گفت: مسلما جمهوری اسلامی در گام‌ دوم می‌تواند با استفاده از جوانان نخبه انقلابی و مومن گام‌های بلندی را بردارد اما اگر ما جوانگرایی را به آقازادگی تعریف کنیم راه به جایی نخواهیم برد.واحد روابط عمومی

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات

طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1