کدخبر - 46871398/03/15 19:22
میزگرد «جنبش دانشجویی و الزامات شکل‌گیری دولت جوان حزب‌اللهی»

باید به صورت واقعی به جوانان حزب‌اللهی میدان داده شود

میزگرد «جنبش دانشجویی و الزامات شکل‌گیری دولت جوان حزب‌اللهی» با حضور تعدادی از دانشجویانی که در دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب سخن گفته بودند، در خبرگزاری فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، هزاران نفر از دانشجویان چهارشنبه اول خرداد و همزمان با ماه مبارک رمضان با رهبر معظم انقلاب دیداری سه ساعته داشتند و در این دیدار نمایندگان تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی حدود دو ساعت به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف روز پرداختند.

بر همین اساس با حضور تعدادی از دانشجویانی و دبیران اتحادیه‌های دانشجویی که در دیدار با رهبر معضم انقلاب به سخنرانی پرداختند، میزگردی با عنوان « جنبش دانشجویی و الزامات شکل‌گیری دولت جوان حزب‌اللهی» در خبرگزاری فارس برگزار شد. در این میزگرد درباره چگونگی تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی با دانشجویان به بحث و گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در ادامه آمده است.

محمدامین مهدی‌پور دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه این میزگرد گفت: تشکیل دولت جوان حزب‌‌اللهی یکی از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری از دانشجویان بود، معظم‌له در جمع دانشجویان نسبت به ساختارها، عملکرد مجموعه‌ها، نهادها و دولت انتقاد کردند و تاکید کردند که اگر شما نسبت به این موضوع دغدغه‌مند هستید شرایطی را فراهم کنید تا افراد پرشور و نشاطی که دغدغه خدمت به مردم و قدرت ریسک داشته باشند و البته حزب‌اللهی باشند.

مهدی‌پور در خصوص الزامات تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی افزود: کشور ما پس از طی کردن ۴۰ سال از انقلاب اسلامی به حدی رسیده که یکسری از اشکالات و نقاط قوت مشخص شده است و لازم است به صورت منطقی و عادلانه بنشینیم و بررسی کنیم تا این نقاط ضعف حل شود.

این فعال دانشجویی گفت: یکی از مسائلی که در محضر رهبر معظم انقلاب مطرح کردیم رفع مشکلات ساختار و سیستم سیاسی بود. از این پس باید سیاست‌ ما مبتنی بر همین ساختار باشد و درون آن هستیم را اصلاح کنیم. 

وی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین کارهای ما باید این باشد که این اشکالات این سیستم و نواقص آن را برطرف کنیم و ساختار شفافی ایجاد شود که در آنجا جوانان بتوانند چرخه تربیت نیروهای تراز انقلاب را مشخص کنند. جوانان و نخبگان اطلاع داشته باشند که چطور و چگونه باید در این عرصه وارد شده، خودسازی کنند و در آینده کشور و برای ایجاد یک دولت حزب‌اللهی نقش داشته باشند.

مشکل امروز کشور ما این است که در اختیار «جیم»‌ها‌ و «ب»‌ها قرار گرفته، یعنی جبهه‌ها و بنیادهایی که در ساختار سیاسی مان نقش دارند، درفضای سیاسی ما حضور پیدا کرده و هر سال رنگ شعار عوض می‌کنند و اقدام به جلب آرای عمومی می‌کنند. 

وی گفت: از طرفی این جبهه‌‌ها و بنیادها، ساختار سیاسی دقیق و مشخصی ندارند. ساختار تربیت نیروی آنها مشخص نیست و نسبت به عملکرد خودشان هم پاسخگو نیستند. همان گروه‌هایی که آرای مردم را می‌گیرند و قدرت و فعالیت‌های اجرایی کشور را بهدست می‌گیرند، پس از دوران مدیریت خودشان به هیچ عنوان پاسخگو نیستند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اضافه کرد: باید به صورت واقعی به جوانان مخصوصا جوانان انقلابی و حزب‌اللهی میدان داده شود، البته نمی‌توان یک جوان کم تجربه را به عنوان مدیر انتصاب کرد.

این فعال دانشجویی گفت: جوانگرایی از ۲۰ ساله شروع می‌شود تا ۴۵ سالگی هم ادامه دارد بحث ما سرکار آمدن تفکرهای نو و تفکرهایی که به قالب جوانان ما نزدیک‌‌تر هستند و به قشر قالب جوانان ما از لحاظ اثر گرایش‌های فکری و سیاسی نزدیک‌تر هستند.

مهدی‌پور تأکید کرد: متأسفانه تا زمانی که این ساختار اصلاح نشود، و روند این گروه‌های سیاسی با ساختار فعلی ادامه پیدا کند تنها چیزی که می‌شود اسم آن را جوانگرایی گذاشت نوچه پروری‌ای است که آقایان انجام می‌دهند.

وی گفت: اینها می‌گویند اگر دور یک فرد جمع شوی و از او طرفداری کنی شما جوان انقلابی و کارآمد نظر ما هستی ولی اگر داخل دایره مذکور نباشی مسئله فرق می‌کند!

این فعال دانشجویی تأکید کرد: ما در عین حال که نقد می‌کنیم و امیدواریم به سمت آینده پیش می‌رویم این انتظار را داریم که مشکلات حل شود برای آن را حل داشته باشیم.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: راه ما حل هم این است که جبشن‌های دانشجویی و جوانان نسبت به کار تخصصی دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید