کدخبر - 77001398/05/08 21:03
درویش‌زاده در گفتگو با آنا:

انقلاب علمی با اعضای هیئت‌علمی جوان اتفاق می‌افتد

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه منتظری مشهد گفت: انقلاب علمی با ورود جوانان مؤمن و انقلابی به‌عنوان اعضای هیئت‌علمی محقق می‌شود.

علی درویش‌زاده منشادی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه به مسئولیت سپردن به جوانان در عرصه‌های مختلف اشاره کرده‌اند که گویای این است جوانان اهمیت ویژه‌ای نزد معظم له دارند.

وی افزود: رهبر انقلاب در قسمتی از بیانیه گام دوم انقلاب فرموده‌اند: «اما راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به‌سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است. دنباله این مسیر که به گمان زیاد به دشواری گذشته‌ها نیست؛ باید با همت و هوشیاری و سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طی شود. مدیران جوان، کارگزاران جوان، فعالان جوان در همه میدان‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویت و عدالت، باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند»، که باید جوانان در خصوص عملیاتی کردن بیانات رهبر انقلاب اقدامات اساسی انجام دهند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه منتظری مشهد با بیان اینکه یکی از نقاط حساس و تأثیرگذار که ورود جوانان به آن عرصه را می‌طلبد علم و پژوهش است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیازمند انقلاب علمی در کشور هستیم و این مسئله با ورود جوان مؤمن و انقلابی به‌عنوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق می‌شود. بسیاری از دانشجویان دکتری از سیستم آموزشی جذب هیئت‌علمی وزارت علوم گله‌مند هستند و باید فکری به حال آنان شود.

درویش‌زاده تصریح کرد: با اینکه اساتید جوان متعهد و متخصص برای جذب به عنوان هیئت‌علمی زیاد هستند اما از ناحیه مسئولان دانشگاهی به آنان توجهی نمی‌شود. انگار بعضی از اساتید سن بالا نمی‌خواهند از منصب و جایگاه استادی دانشگاه بگذرند و راه را برای جوانان باز کنند. البته از جوان‌گرایی در دانشگاه‌ها نباید سوءاستفاده شود، جوان‌گرایی با آقازادگی تفاوت دارد و نباید اجازه داد که آقازاده‌ها به‌واسطه پدرشان، استاد دانشگاه شوند.

وی خاطرنشان کرد: نباید کناره‌گیری اساتید بازنشسته را به‌عنوان حذف آنان از محیط دانشگاهی تلقی کرد چراکه باید از تجربه و اندوخته‌های علمی آنان استفاده کرد. همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند «باید از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره بگیرید»، باید سیستمی شکل بگیرد که اساتید جوان بتوانند از تجربه‌های اساتید مسن و باتجربه استفاده کنند.روابط عمومی
جامعه اسلامی دانشجویان 
دانشگاه منتظری مشهد

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید