کدخبر - 8961395/08/19 19:04
جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینا در خصوص تخلفات گسترده مالی علیصدر همدان:

مسئولان متخلف با هر مقام و مسئولیتی منتظر اقدام انقلابی و کوبنده ما باشند

جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینا با صدور بیانیه‌ای در خصوص تخلفات گسترده مالی علیصدر همدان اعلام کرد: از همه نهادهای مسئول بخصوص استانداری همدان می‌خواهیم که حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده تمامی مدارکی که معاونت عمرانی استانداری ادعا کرده را در این حوزه به اطلاع مردم مومن و دارالمجاهدین همدان برسانند.
به گزارش جادنیوز وبه نقل از خبرگزاری دانشجو، دادستان دیوان محاسبات در روز 18 آبان 95 بود که تخلفات گسترده غار علیصدر همدان را رسانه ای کرد و از همان ابتدا بازتاب بسیار گسترده ای در شبکه های اجتماعی موبایلی داشت.

 

ماجرا از این قرار بود که غار علیصدر همدان از آثار ملی ثبت شده و منحصر به فرد در کشور و حتی در دنیاست که اخیرا  طبق تصمیمات مسئولان استان همدان به طورغیرقانونی به شرکتی خصوصی سیاحتی با نام علیصدر واگذار شده و حتی شماری از مدیران دولتی نیز در آن مسئولیت دارند.

 

با ورود دیوان محاسبات استان با هماهنگی دیوان محاسبات کشور کارگروهی برای بررسی این واگذاری تشکیل شد که پس از بررسی ها ایراد دیوان محاسبات وارد شناخته و این واگذاری لغو شد؛ البته بهره برداری از این غار قابل اجاره دادن است و در قالب مقررات می توان آن را اجاره داد اما در بررسی ها مشخص شده است حتی اجاره بهای سالانه آن را فقط 700 هزار تومان تعیین کرده بودند درحالیکه درآمد این شرکت خصوصی از محل فروش بلیت دیدن این غار سالانه 19 میلیارد تومان بود. 

 

با رسانه ای شدن این موضوع حالا تشکل های دانشجویی نیز بنا بر وظیفه رسالت خود در مبارزه با فساد وارد موضوع شده اند. آنچه را که در ادامه میخوانید متن کامل بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا که بامداد امروز منتشر شده است.

 

" style="color:#008000">بسم الله الرحمن الرحیم
«لاَ تُؤْتُواْ السُّفَهَاء أَمْوَالَکُمُ الَّتِی جَعَلَ اللّهُ لَکُمْ قِیَامًا وَارْزُقُوهُمْ فِیهَا وَاکْسُوهُمْ وَقُولُواْ لَهُمْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا».نساء/5

 

عدالت طلبی و مبارزه با فساد در هر رده ای همواره از الزامات یک جامعه دینی و اسلامی مطرح می شود. این عدالت خواهی از مسائل کلان گرفته تا قضایای خرد و بومی را شامل می شود.

 

در ساعات گذشته دادستان دیوان محاسبات، متاسفانه از کشف وقوع فساد مالی و اقتصادی در غار علیصدر خبر داد که پیگیری این فساد و شناختن و رسوا نمودن دست های خائن و مفسد دخیل در این امر به عینه مصداق بارز مبارزه با فساد و عدالت طلبی است.

 

ما به نمایندگی از مردم انقلابی و جنبش دانشجویی، در حال حاضر فعلا به حکم آیه تشکیلاتی خود (یا ایهاالذین آمنوا اصبروا و صابروا و رابطوا والتقوالله)تا روشن شدن کامل موضوع و فروکش کردن اخبار ضد و نقیض در این امر، صبر پیشه می کنیم...


و از همه نهادهای مسئول بالاخص استانداری همدان می خواهیم که حداکثر تا 24 ساعت آینده تمامی مدارکی که معاونت عمرانی استانداری ادعا نموده را در این حوزه به اطلاع مردم مومن و دارالمجاهدین همدان برسانند.

 

برخورد امت حزب الله همدان با این فساد ننگین مسلما صلاحدیدهای سیاسی و ارگانی و شخصی را شامل نمی شود و هر کس با هر مسئولیت و مقام، و همچنین افراد وابسته به هر دولتی چه فعلی و چه دولتهای گذشته، اگر اندک تخلفی در این بین مرتکب شده باشند منتظر اقدام انقلابی و کوبنده ما باشند.

 

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا بنا به مکتب ثقلین و همچنین به تاسی از منویات انقلاب و امامین حکیم آن، مبنی بر عدالتخواهی و مبارزه با فساد تا روشن شدن کامل قضیه پشتیبان و همراه مردم همدان خواهد بود.

 

والعاقبه للمتقین


جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا، بامداد روز چهارشنبه 19 آبان ماه 

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید