کد خبر : 976

تاریخ انتشار : 1395/09/07 23:39

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت:

تنها یک امضا تا به آتش کشیدن برجام باقی است

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: حال تنها یک امضا باقی مانده تا نقض برجام! اکنون دیگر شرایط برای همه واضح شده است و دیگر نمی‌شود بگوییم که هم نقض برجام شده و هم نشده! در این شرایط انتظار می رود تا هیات نظارت بر برجام با هوشیاری کامل عملکرد موذیانه طرف مقابل را رصد کرده و قاطعانه اقدامات لازم را متقابلا اتخاذ کند.

به گزارش جادنیوز،محمد طالع زاده شیرازی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: در رابطه با بحث تمدید قانون تحریم ایران یا همان ISA باید یادآور شد که اصلا تمدید این قانون بی معناست؛ چرا که عمر این قانون در دسامبر سال 2016 به پایان می رسد؛ در حالی که هیچ گونه شرطی جهت تمدید آن قید نشده و در شرایطی که ایران به تعهدات خود در برجام کاملا پایبند بوده است، تمدید این قانون عملا به معنی وضع تحریم جدید است و این اتفاق یعنی نقض حتمی برجام!


وی افزود: چرا که طبق برجام تحریم های مطرح شده در قانون تحریم ایران، به عنوان تحریم هسته ای تلقی شده است؛ بنابراین تا زمانی که توافق برجام که برای نظارت به برنامه هسته ای ایران تنظیم شده است، از سوی ایران نقض نگشته است؛ طرف مقابل، آمریکا، نیز موظف است تا از بازگرداندن و اعمال مجدد تحریم ها خودداری کند.


این فعال دانشجویی گفت: حال تنها یک امضا باقی مانده تا نقض برجام! اکنون دیگر شرایط برای همه واضح شده است و دیگر نمی شود بگوییم که هم نقض برجام شده و هم نشده! در این شرایط انتظار می رود تا هیئت نظارت بر برجام با هوشیاری کامل عملکرد موذیانه طرف مقابل را رصد کرده و قاطعانه اقدامات لازم را متقابلا اتخاذ کند.

 

طالع زاده گفت: سند پر ابهام و تفسیر پذیر برجام، باید درس عبرتی باشد برای همیشه مسئولانی که هنوز دشمن غدار خود را نشناخته اند، باید برای همیشه به خاطر سپرد که به آمریکا نمی توان اعتماد کرد و چشم امید را به نقاط خیالی بست و باید کشور را از درون مستحکم کرد.


وی تصریح کرد: جای تعجب است که چرا مسئولین ما متنبه نمی شوند و ظاهرا همچنان منتظر معجزه ای از جانب کد خدا هستند تا یک دفعه تمام مشکلات معیشتی مردم حل شود، باید به مسئولین محترم گفت، خواهشا ناراحتی خود را از وضع موجود کنترل نمایید و به جای نیش و کنایه های تکراری و حاشیه سازی، به فکر حل ریشه ای مشکلات باشید، مردم خیلی وقت است که منتظرند تا تاثیر عملی سیاست ها را در زندگی خود احساس کنند.

 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: در پایان اینکه مطمئن باشید این ملت بصیر، به خوبی سیاسی کاری را از دلواپسی تمییز می دهد و اگر در اندک عمر باقی مانده از دولت شما، تغییر رویه جدی در عملکرد شما حس نکند و همچنان زندگی خود را فرسنگ ها دورتر از سیاست های اقتصاد مقاومتی ببیند، سال دیگر خاطره دولت شما تنها درس عبرتی برای رئیس جمهور بعدی خواهد بود.

نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1