کدخبر - 208621399/03/25 21:09

برگزاری دوره مطالعاتی «بینات» توسط اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

دبیر اجرایی دوره مطالعاتی تبیینی- تحلیلی «بینات» گفت: این دوره تخصصی 30 خرداد به همت واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می‌‌شود.

امیرمحمد ربانی دبیر اجرایی دوره مطالعاتی تبیینی- تحلیلی «بینات» اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان مبنی اینکه اینکه دانشجو باید احساس سیاسی،درک سیاسی و تحلیل سیاسی داشته باشد، گفت:  از توصیه های مُوکّد رهبر انقلاب به جوانان به ویژه دانشجویان به عنوان نخبگان جامعه در جهت شناخت صحیح  و عدم انحراف از مسیر حق و داشتن قدرت تحلیل سیاسی است.

وی ادامه داد: از مولفه های داشتن قدرت تحلیل سیاسی شناخت جریانات، گروه ها، احزاب و اشخاص مهم و تاثیر گذار در رویداد های سیاسی- تاریخی و همچنین آشنایی با روش ها و اصول صحیح تحلیل است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد:‌ در راستای عمل به توصیه مقام معظم رهبری و اهتمام ویژه ای که نسبت به این امر مهم در دانشجویان حزب اللهی و پیرو خط امام و رهبری به عنوان عناصر مهم و تاثیرگذار در جامعه و امیدهای انقلاب اسلامی در گام دوم وجود دارد و همچنین رسالتی که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مبنی بر رشد و اعتلای سطح آگاهی و بصیرت اعضا بر ذمّه خویش می بیند، به همت واحد سیاسی این اتحادیه دوره مطالعاتی تبیینی- تحلیلی «بینات» را برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: این دوره با محوریت جریان شناسی احزاب و جریانات سیاسی ایران از مشروطه تا کنون و آشنایی با اصول و روش تحلیل مفاهیم و پدیده های سیاسی و موضع گیری سیاس، از تاریخ ۳۰ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

این فعال دانشجویی گفت: پس از پایان یافتن دوره، در هفته اول مرداد ماه به منظور محک و ارزشیابی شرکت کنندگان آزمونی برگزار می‌شود و همزمان با کنگره سالیانه اتحادیه از نفرات برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی اظهار داشت: همچنین به شرکت کنندگان در این دوره گواهی نامه معتبر اعطا خواهد شد.


اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

واحد روابط عمومی

نظرات
برگزیده ها
    آخرین اخبار بیشترین بازدید