آخرین اخبار

افزایش ساخت مسکن باید اولویت دولت درسال آخر باشد/ لزوم دریافت مالیات از خانه‌های خالی

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت در سال آخر خود باید تمرکز و اولویت خود را تحریک ساخت و ساز و نه تحریک بازار تعریف کند چرا که اگر ساخت و ساز رونق نگیرد، بحران مسکن عمیق تر خواهد شد.
اشتراک گذاری
23 تیر 1399
114 بازدید
کد مطلب : 1114

رضا قلعه نوی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با اشاره با افزایش قیمت مسکن در کشور گفت: این روزها تهیه مسکن مناسب برای مردم در کل کشور بسیار سخت شده ولی عامل اصلی مشکل مسکن در تهران سیاست تمرکزگرایانه دولتها بوده و تشویق به مسکن گزینی در تهران تشدید بحران های احتمالی در آینده است.

وی ادامه داد: هر سیاست در خصوص تشویق به سکونت در شهرها باید منطبق بر اصول سیاست‌های آمایش سرزمین باشد، تمرکز زدایی تنها راه حل بنیادی حل بی مسکنی در تهران و مراکز استان هاست.

قلعه‌نوی با بیان اینکه سیاست‌های توسعه تهران باید منطبق بر توان‌های محیطی منطقه باشد، تاکید کرد: برخورد با مساله مسکن در تهران رویکردی علمی می طلبد و قبل از هر اقدامی در حوزه مسکن لازم است مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی راهکارهای مستند و علمی ارائه دهد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: دولت  در سال آخر خود باید تمرکز و اولویت خود را تحریک ساخت و ساز و نه تحریک بازار تعریف کند چرا که اگر ساخت و ساز رونق نگیرد، بحران مسکن عمیق تر خواهد شد.

وی گفت: دولت حتما باید اخذ مالیات از خانه های خالی را شروع کند. طبق آمارهای منتشر شده در کشور  حدود  2.5 میلیون مسکن خالی وجود دارد که صاحبان آن ها به امید افزایش قیمت، آن‌ها را به بازار عرضه نمی‌کنند.

قلعه نوی یادآور شد: خوشبختانه اخذ مالیات از خانه‌های خالی در بودجه امسال نیز آمده است اما باید دولت و مجلس هر چه سریعتر اجرای این قانون را محقق کنند تا در فصل جابجایی مستاجران مجدد شاهد افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن نباشیم.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

واحد روابط عمومی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *